Nový interiérový trend – stojany na pokojové rostliny

Pokojové rostliny jsou neodmyslitelnou součástí interiérů. Mimo dekorativní role plní také funkci čističky a zvlhčovače ovzduší, lapače toxinů. Mít ve svém domově kousek přírody rovněž prospívá psychickému zdraví.

Rostliny jsou samo o sobě vznešenost sama, ale pomocí stojanů se mohou stát dominantou každého interiéru. Vybírat lze z různých materiálů, tvarů, designů. Buď může jít přímo o stojan, na který se kytka v květináči umístí anebo rovnou vysoké květináče aneb dva v jednom.

Mosaz

Vysoce elegantní záležitost a dokonalé spojení s dalším bytovým vybavením kov a křehké sklo. Díky stojanu bude kytka usazená výš (jako královna na trůn) a rozhodně neunikne žádné pozornosti. viz. úvodní obrázek.

Masívní a elegantní

Tento stojan je již vyroben s nádobou pro umístění kytky. Kdo říká, že nohy stojanu musí být štíhlé? Těmto moderním stojanům rozhodně nechybí krásné čisté linie. Může jít o kombinaci dřevo a kov, případně pouze kov.

Závan historie

Opět jde o stojan na vysokých štíhlých nohách, jejichž kónický tvar dodávají tomuto stojanu na extravaganci. Reliéfní vyřezávaný vzor je styl typický pro dvacátá léta 20. století. Krásně doplňuje industriální styl.

Kovový stojan a terakotový květináč

Přidejte vašemu domovu zároveň s rostlinami ještě krapet zelených odstínů. Tento terakotový květináč je hravý, veselý a rozhodně bude slušet každé domácnosti. Ať už jej umístíte do haly, předsíně či obýváku. Vždy však pamatujte na to, že většina rostlin má ráda světlo.

Zlatý stojan na kytky

Tento zlatý stojan krásně zdůrazní zelené listy rostlinky. Hodí se do moderně laděných interiérů a do interiérů ve stylu glamour. Zlatá je symbolem luxusu, ale nesmí ji být hodně. Pokud tedy zvažujete prvky zlaté, pak to zkuste za pomocí stojanu na kytky.

Skandinávský styl

Skandinávský styl bydlení patří již nějaký ten pátek k velmi oblíbeným. Přírodní dřevo a bílá barva jsou pro tento styl typické. Vsadíme se, že pokud jste fanoušky tohoto stylu, už doma podobný nábytek máte: konferenční stoleček, psací stůl apod. Vybavení můžete doladit i stojany na kytky, které vnesou do takového bydlení svěžest. Koupit je dostanete v obchodním řetězci Ikea.

Obrázky: idealhome.co.uk