Objevte kouzlo betonu a vyrobte si svépomocí originální stolek za hubičku

Cement, ze kterého se tvoří beton, je v dnešní době hodně populární. Vyrábí ze z něj spousta věcí, mezi které patří kuchyňské linky a nyní velmi oblíbené betonové stěrky na zdi. Práce s ním je velmi jednoduchá a díky tomu si z něj můžete vytvořit zajímavé doplňky a nábytek.

Dle návodu popsaného níže si tak můžete udělat velmi originální a neobvyklý stůl, který je vytvořen z již nepoužívaných věcí. Pokud se nebojíte a troufáte si na tento zajímavý kousek, tak tady je pro vás postup, jak na to.

Co si připravit předem

Nejdříve se podívejte, jestli máte všechny věci, které na výrobu tohoto stolku budete potřebovat: cement, písek, vodu, staré pneumatiky od kola nebo auta (dva různé rozměry), květináč s reliéfem, kovovou síť, plastovou fólii, plastovou trubku, pletivo a barvy ve spreji.

Jak postupovat

Jako první věc umístěte pletivo na rovnou zem a přikryjte ho plastovou fólií. Na fólii položte větší pneumatiku. Dále si umíchejte beton z cementu, písku a vody a vlijte ho do pneumatiky

Aby dno vytvořilo krásný vzorek, musí směs „protéct“ i do čtverců v pletivu. V době, kdy je pneumatika do poloviny zaplněná betonem přidejte pro zpevnění kovovou síť. Nezapomeňte vyztužit také okraje, aby se nelámaly. Totéž uděláte i s menší pneumatikou, která poslouží jako základ pro nohu stolu.

Nohu stolu vytvoříte tak, že do květináče, který musí mít rozměr dle požadované výšky a šířky stolu, umístíte plastovou trubku a dno vyříznete. Květináč obrátíte i s trubkou vzhůru nohama a umístíte do středu větší pneumatiky. Vrchním vyříznutým prostorem naplníte květináč betonem.

Když jsou všechny části ztvrdlé a vyschlé, vyjmete je z pneumatik a květináče a přebytečné nedokonalosti odstraníte pilkou či bruskou. Hotové části k sobě spojíte zbylým betonem.

Nyní přichází na řadu zkrášlování, kdy beton obarvíte dle svého uvážení a preferencí. Velmi efektní je stůl postříkat těmito dvěma barevnými spreji:

  • černým
  • a lesklým zlatým

A to je vše. Pokud se vám vše povedlo, tak gratulujeme a přejeme, abyste si váš nový a originální kousek náležitě užili a ať vám slouží na věky.

Fotografie: DIY- Cement craft ideas

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]