Krásné stolní dekorace, které zkrášlí váš domov aneb citron v hlavní roli

Přemýšlíte nad nějakou originální dekorací jídelního stolu, protože hodláte doma uspořádat oslavu narozenin či jinou rodinou sešlost? Pak zkuste dekoraci pomocí citronů. Jsou dostupné, mají jasnou barvu a přinášejí samo o sobě pocit svěžesti. V neposlední řadě příjemně voní, takže přirozeným způsobem provoní i místnost. Téma citrony se hodí jak pro svatební stoly, narozeninové oslavy, ale i další slavnosti.

Citrony ve středu stolu

Jakýkoliv slavnostní stůl není úplný bez umístění středového prvku. Umístěte doprostřed stolu citrony ve skleněné míse a přidejte další svěží barvy, jako je červená, žlutá, oranžová a nezapomeňte také na zelenou. Čerstvé květiny by rovněž neměly chybět. Inspirace na úvodním obrázku. 

Venkovský styl

Ideální je v tomto případě použít dřevěný stůl a židle. Pak už stačí přes střed stolu umístit zelené větvičky či břečťan a poklást citrony. Svou roli hraje i použité nádobí. Jestliže nemáte stůl, který by se do tématiky venkov hodil, obalte ho jednoduše tapetou se vzorkem dřeva. Přes židle umístěte přehozy.

Citronové dekorace na stůl

Citron můžete použít také k výrobě stylových dekorací. Přinášíme vám něco málo inspirace. Ať už skleněnou vázu s plátky citronu anebo květonovo-citronovou misku, kterou můžete rovněž umístit doprostřed stolu. Citron lze použít i k ozdobení talířů.

Váza s plátky citronu č.1 

Váza s plátky citronu č.2 

Citron jako ozdoba talíře 

Citronová limonáda

Na každé oslavě by mělo být dostatek nealkoholických nápojů. Vy si je můžete vyrobit doma sami. Patří k nim i oblíbená a chutná, osvěžující citronová limonáda. Ovšem použít můžete i jiné ovoce, zeleninu a bylinky a přidat k citronům i jahody, meloun, pomeranče, grapefruit, na plátky nakrájenou salátovou okurku, lístky máty a další dle možností a fantazie.

Obrázky: topdreamer