Geniální nápad na levný nábytek do domácnosti či na zahradu. Stačí trocha zručnosti a máte vyhráno

Fotografie: Pixabay

Zvažujete pořízení nového nábytku, ale při pohledu na cenovky se vám protáčí panenky? Pak zkuste vsadit na nábytek z palet. Je levný, odolný a aktuálně velmi trendy. Zvládnete si jej vyrobit i sami nebo jej zakoupit u několika výrobců, kteří se výrobě těchto kousků věnují.

Snadno a za pár korun tak můžete mít velmi pěkný nábytek nejen do domácnosti, ale také třeba na zahradu.

Konferenční stolek

Asi nejběžnějším kusem nábytku z palet je konferenční stolek. V podstatě na něm není žádná práce. Stačí palety očistit, namalovat a poskládat na sebe do požadované výšky. Pokud chcete, dají se zespodu umístit i kolečka, díky čemuž se dá stolek snadno přesouvat po pokoji.

Malá nevýhoda je to, že palety mezi sebou mají mezery a někdy se může stát, že malé předměty mohou stolkem propadnout. To se však dá snadno vyřešit tím, že na parkety položíte velkou skleněnou desku.

Poličky

Při troše zručnosti si z palet můžete vyrobit i různé poličky a odkládací plochy. Palety stačí očistit, natřít a zkrátit do požadovaných délek. Pak už jen připevníte jednotlivé díly k sobě a máte skoro hotovo. Posledním krokem je zavěšení na stěnu. Je potřeba počítat s tím, že palety jsou poměrně těžké, a proto je potřeba je na stěně řádně upevnit. Myslete i na váhu předmětů, které budete na poličku skládat.

Dokonalý zahradní nábytek

Z dřevěných palet můžete jednoduše vyrobit praktický nábytek pro svou letní zahradu. Pokud se jedná jen o dočasné řešení, vystačíte si s tím, že na palety položíte několik polštářů nebo deky a hned máte velmi pohodlné zahradní posezení.

Z palet lze vyrobit zadní i boční části lavičky. Díky tomu bude lavička pohodlnější – polštáře na ní budou bezpečně upevněny a vy budete mít oporu pro svá záda.

Terasa

Přímo z palet lze vytvořit i zahradní terasu. Mírně vyvýšená paletová terasa vás ochrání před chladem na jaře a umožní vám pohodlně relaxovat na zahradě. Zaručí také to, že dražší zahradní nábytek odspodu nenavlhne. Doporučujeme, abyste pod palety, ze kterých je terasa vyrobena, položili alespoň malý podklad ze štěrku a písku, aby byly palety chráněny před rychlým poškozením a oděrkami.

Vaší fantazii se meze nekladou. Možnosti jsou velmi široké a často stačí jen změnit nátěr a máte kompletně nový nábytek. A to za zlomek ceny toho, který koupíte v obchodě.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]