Objevte ty nejkrásnější pláže v Chorvatsku

Kromě historických měst, z nichž je několik zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, nabízí Chorvatsko množství nádherných pláží a perfektním jemným pískem, průzračnou vodou a dechberoucími výhledy do okolí. Tato stránka nabízí přehled těch nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Kromě panenské přírody a jemného písku nebo oblázků si na chorvatských plážích můžete také užít různé vodní sporty, jako vodní lyžování, potápění nebo windsurfing.

Důležitým ukazatelem kvality je tzv. Modrá vlajka, mezinárodní ocenění za ochranu životního prostředí, které se uděluje plážím s udržovaným prostředím, čistotou moře a písku, dobrou upraveností a vysokou kvalitou služeb. Ocenění se uděluje vždy na jednu sezonu a díky tomu garantuje vysokou kvalitu v čase, protože jej každý rok získají jen ty nejlepší pláže. Vily Chorvatsko v blízkosti těchto pláží jsou nejvyhledávanější a v letní sezóně je velmi obtížné je sehnat a za ty nejlepší se platí astronomické částky.

Brela

Jedná se o jedny z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku i na celém světě a jsou vyhledávanou destinací turistů ze všech koutů světa. Pláže jsou lemovány borovými lesy, které poskytují dostatek přirozeného stínu, kam se můžete ukrýt před ostrým letním sluncem. Pobřeží je plné malých zátok a skalisek a několik místních pláží je dlouhodobými držiteli Modré vlajky.

Tučepi

Tučepi se nachází přibližně 3 kilometry od Makarské a dlouhodobě se pyšní Modrou vlajkou kvality. V okolí zdejších pláží se nachází mnoho hotelů a vstup do moře je zde obvykle velmi pozvolný, což ocení především rodiče s malými dětmi. Pláže jsou tvořeny jemnými oblázky a hrubým pískem.

Bol

U tohoto města se nachází nádherné pláže, z nichž podle nás nejlepší je pláž Zlati rat, která nabízí špičkovou kvalitu vody i samotné pláže. Na této pláži si budete připadat skoro jako v Karibiku. Pláž má trojúhelníkový tvar a je částečně zalesněná, takže poskytuje také přírodní stín. V její blízkosti vyrostlo několik výborných hotelů, které nabízejí možnost kvalitního wellness. Sehnat vily v Chorvatsku u této pláže být velmi náročné.

Makarska

Jedná se o nejznámější dalmácké letovisko, kde najdete spoustu hotelů, restaurací a pláží. Nejznámější pláž Donja Luka měří přes 1,5 kilometru a podél ní se nachází množství hotelů. Pláž se také pyšní Modrou vlajkou kvality, díky které máte jistotu, že se nacházíte na místě s maximální čistotou vody. Pláž je tvořena jemnými oblázky a vrstvou hrubšího písku. Místní rostlé borovice nabízejí příjemný stín a díky velmi pozvolného vstupu do moře je pláž skvělá také pro rodiny s dětmi.

Drvenik

Pokud máte rádi oblázkové pláže, město Drvenik vás potěší. Město se totiž rozkládá v široké zátoce, která nabízí několik krásných pláží. Díky tomu, že se jedná o menší a méně známé pláže, se zde vyhnete davům turistů a můžete si užít trochu více osobního prostoru. Část některých místních pláží je navíc lemována stromy, takže si můžete udělat pohodlí ve stínu.

Pokud vás zaujala některé z těchto pláží, klikněte zde a můžete si rezervovat vaši vysněnou vilu v Chorvatsku a pak už se jen těšit na váš pobyt. Díky Villsy stačí jen vybrat vhodnou vilu a pak už můžete starosti s ubytováním zahodit za hlavu.