Obyčejné plastové organizéry mohou se špetkou šikovnosti udělat doma hotovou parádu

Máte doma plastové organizéry, ale silně vám jejich vzhled leze na nervy? Případně máte doma plastové košíky a jiné úložné boxy z tohoto ne příliš úhledného materiálu? Pak nezoufejte. I něco tak obyčejného, leč praktického, lze předělat na designové kousky. Stačí trocha trpělivosti, inspirace a chuť pustit se do práce.

Přinášíme vám trochu inspirace, jak snadno lze z obyčejných plastových organizérů vykouzlit docela pěkné bytové vybavení. Organizéry a úložné boxy jsou velmi praktickou pomůckou, ale ne vždy svým vzhledem splňují naše očekávání. Vy si je však za pár korun můžete vylepšit.

Barva ve spreji

Jednou z možností, jak obyčejný plastový organizér změnit k nepoznání, je barva ve spreji. Barvu můžete použít dle libosti a toho, která se právě k vám domů hodí nejvíce. A pokud by vám čistě jen barvy nestačili, klidně použijte nějakou šablonu a ozdobte ještě dál tohoto pomocníka nějakými obrázky, ornamenty. Přidat můžete i zajímavé úchytky nebo ozdobné nálepky.

Látka

Další možnost, jak změnit úplně vzhled plastové či papírové bedny (organizéru) je látka. Ze stejné látky můžete ušít například polštáře, závěsy či sedáky na židli, ubrus, prostírání. Zkrátka sladit vše do jednoho celku. Látkou potáhnete plastovou bednu tak, že ji buď přilepíte nebo ušijete obleček přímo na míru. To záleží o jaký organizér je jedná. Ne vždy je šitý potah možný. Lepidlo použijte ve spreji.

Ozdobná lepicí páska

Dnes dostanete koupit lepicí pásky různých šířek, barev a vzorů. Plastový organizér pak už stačí jen dobře umýt (odmastit) a jednoduše oblepit plast páskou.

Samolepící tapeta

Místo lepicí pásky můžete použít i dekorativní samolepící tapetu. S páskou se pracuje snadněji, ale pokud máte trpělivost, pak zkuste organizér ozdobit pomocí samolepící tapety.

Balicí papír

Velmi jednoduchým způsobem můžete změnit průhledný plastový organizér na zajímavý kousek. Stačí dovnitř pomocí průhledné lepicí pásky přilepit balicí papír. Tady je výhodou i to, že můžete vzhled změnit, až se vám ten současný okouká. Vybírat můžete mezi různými barvami i vzory.

Video inspirace pro vás

Obrázky: diyncrafts.com, youtube.com