Máte malou ložnici a nevíte, jak ji zařídit? I malá ložnice může být ve velkém stylu

Chcete vytěžit maximum z malé ložnice? Věřte, že i z malé ložnice se dá udělat neuvěřitelně pohodlný a útulný prostor pro odpočinek, relaxaci a spánek. Stačí se držet zásady, že méně je mnohdy více a využít i místa, jako je úložný prostor v posteli, polička pod stropem, světlé barvy, opakující se motiv apod. Díky drobným trikům může být i malá ložnice zařízená ve velkém stylu.

Polička pod stropem

Polička umístěná hodně vysoko neukrajuje opticky z malého prostoru a nijak jej nezatěžuje. Vypadá tak mnohem vzdušněji a místo zůstane i pro obrázek. Pokud máte rovněž velmi malou ložničku, zkuste tento trik.

Světlé barvy

Pro malinkou ložnici je bílá barva požehnání. Stěny však mít bílé nemusíte, klidně si vyberte tapetu se vzorkem. Nicméně mělo by se jednat o droboučký vzor, nic velkého. Barvy volte světlé, jemné.

Opakujte jeden motiv

Dekorativní prvky malého pokoje udržujte v úzkém výběru. Ideální je, když si vyberete jeden motiv, který pak opakujete. Využijte ho ve třech různých podobách, jako je umělecké dílo, polštáře a ještě nějaká dekorace či srdíčkové povlečení. Opět zbytečně nehyřte barevností. Ložnici barevně oživí vázička s kytkou, což bohatě stačí.

Opakování vzoru

Opakovat nemusíte pouze určitý motiv, ale i vzorek, jako v tomto případě. Vzorek se promítne na tapetě, ale i na polštářích. Případně by mohlo být povlečení určitého vzorku a stěna bílá s obrázkem stejného vzorku jako je na povlečení. Díky přítomnosti dřeva působí tato ložnice nanejvýš útulným dojmem.

Tapeta s motivem dřeva

Buďte odvážní s nápadnou tapetou, která skvěle vynikne s bílou barvou. Vodorovný obklad opticky místnost protáhne. Používejte pouze střízlivé doplňky a vsaďte spíš na minimalismus. Není-li místo pro noční stolky, umístěte před postel stylovou lavici.

Minimalismus

Pro malou ložnici je minimalismus naprosto ideální. Fádnost a prázdnost zde rozhodně nehrozí. Skvělá kombinace moderních barev (šedá a bílá), moderní noční stolek, industriální lampička, moderní retro postel a paroží typické pro country styl nám jasně ukazují, že se člověk nemusí bát experimentů.

Úložné prostory

Do malé ložnice je vhodná postel s úložným prostorem, pokud i tak v bytě zápasíte s nedostatkem místa. Jestliže v jiných místnostech máte ukládacích prostor dost, pak si postel můžete vybrat dle jiných preferencí. V opačném případě jde o praktické řešení.

Obrázky: idealhome