Obyčejný čaj je překvapivě efektivní pomocník při mytí oken

Fotografie: Freepik

Mytí oken je pro řadu hospodyněk noční můrou. Nejen že to trvá dlouho, je to náročné a únavné, ale stačí jen aby zapršelo, a všechna práce je ta tam. Proto mnoho lidí považuje mytí oken za zcela zbytečné – výsledek totiž opravdu dlouho nevydrží. Co kdybychom vám ale prozradili tajemství, jak mýt okna jen dvakrát do roka, a přitom je mít stále dokonale čistá?

Nejde o žádný zázrak, ale o chytře zvolený způsob, díky kterému se na oknech nebude držet prach ani špína a vaše práce nepřijde vniveč.

Vystačíte si s obyčejným čajem

Postup je poměrně snadný. V prvním kroku postupujte tak, jak jste zvyklí. Namáhavého mytí vás bohužel neušetříme, ale vaše práce bude viditelná ještě dlouho poté. Vezměte si tedy nějaké mycí prostředek, hadřík a teplou vodu a okna dobře umyjte zevnitř i zvenku. Jde o odstranění nánosu špíny, ale není třeba okna nijak leštit, tento druhý krok přijde až poté.

Fotografie: Freepik

Jakmile máte hotovo, přijde na řadu onen zázrak – a světe div se, je to jen obyčejný čaj. Připravte si velkou konvici, do které dáte 2-3 sáčky čaje a zalijete je horkou vodou. Nechte louhovat pár minut a poté nechte čaj vychladnout.

Fotografie: Pixabay

Následně jej přelijte do nádoby s rozprašovačem a připravte si ještě semišovou utěrku. Takovou koupíte v jakékoliv drogerii. Nejčastěji se používá právě k leštění skel nebo zrcadel.

Vyleštěte a nechte se překvapit

Pomoc rozprašovače aplikujte na sklo čaj a řádně jej rozleštěte po celé ploše pomocí semišového hadříku. Uvidíte, že okno bude zářivě čisté a dokonale lesklé. Ten skutečný zázrak ale uvidíte nejspíš až po několika dnech. Čaj totiž vytvoří na skle ochrannou vrstvu, která odpuzuje prach či pyl, a dokonce po ní i snadno stékají i dešťové kapky. Po dešti tedy stále bude vaše okno čisté, jako byste jej právě umyli.

Okna stačí tímto způsobem umývat dvakrát ročně a výsledek vám skutečně vydrží několik dlouhých měsíců. Přitom je to tak snadné!

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]