Obývací stěny dodají interiéru ten správný šmrnc!

Obývací stěny představují neodmyslitelnou součást každého obývacího pokoje a jejich výběr rozhodně není tak snadnou záležitostí, jak se možná na první pohled zdá. Ponořit se do lákavých obrázků v časopisech dostupných v každém obchodě s nábytkem je sice jedna věc, ovšem vybrat pro své bydlení ten pravý kousek je věc druhá – a často mnohem složitější.

Každý z nás od obývací stěny očekává něco jiného. Zatímco pro někoho je nejdůležitější lákavý design, jiný preferuje nízkou pořizovací cenu, pro dalšího je hlavním kritériem dostatek úložného prostoru. Ať už si svou obývací stěnu představujete jakkoli, možná se v pestré a více než rozmanité nabídce nedokážete orientovat. V takovém případě si nechte poradit dnešním článkem, ve kterém se skrývá spousta užitečných rad a doporučení.

Koupě obývací stěny není jen otázkou lákavého vzhledu

Možná si říkáte, že při výběru nové stěny do obývacího pokoje je nejdůležitější, aby dobře vypadala. Jak je známo, obývací pokoj představuje jakousi vizitku vašeho bydlení, neboť právě sem zvete všechny návštěvy, kamarády, rodinu i známé. Na jednu stranu máte pravdu – vzhled obývací stěny je určitě důležitý, ovšem pokud toužíte po takovém modelu, který splní i další vaše představy – jako je dostatek prostoru pro ukládání věcí, prakticky nulová náročnost na údržbu, dlouhá výdrž či kvalita zpracování – pak nesmíte hledět jen na design.

Jaká velikost je ta pravá?

Otázka velikosti stěny do obývacího pokoje dokáže zamotat hlavu nejednomu z vás a možná i vám dělá finální výběr tak trochu problém. Doporučujeme se při výběru ohlížet nejen na skutečnost, kde v daném prostoru bude obývací stěna stát, ale důležité je dopředu myslet i na to, co všechno do ní budete chtít uložit. Vycházet samozřejmě můžete i z dispozic vašeho obývacího pokoje – pokud je maličký a není zde místa na rozdávání, vsaďte na menší obývací sestavu složenou z několika praktických prvků. Naopak máte-li dostatečně prostorný obývák, pak v jeho prostoru nechte vyniknout dominantní obývací stěnu, která se stane středobodem místnosti.

Jakou zvolit barvu?

Při nákupu nové stěny je důležité zohlednit i její barevné provedení, které by mělo příjemně korespondovat s ostatním zařízením interiéru. V první řadě vezměte v potaz barvu podlahy, kdy platí následující pravidlo: ke tmavé podlaze volte světlou obývací stěnu, aby prostor nepůsobil stísněně a naopak ke světlé podlaze pořiďte tmavou stěnu, aby daný nábytek dostatečně vynikl.

Obrázek: pixabay.com