Konferenční stolek jako doplněk i praktický pomocník

Při výběru konferenčního, nebo také odkládacího stolu do obývacího pokoje, byste měli myslet na to, aby byl praktický. Vzhled je také důležitý, ale nesmí stát na prvním místě. Správný konferenční stolek je totiž využíván denně. Může sloužit svátečně k odložení pohoštění, jindy na jej využijete na odložení odpoledního čaje. Zároveň je tento stolek potřeba k uložení dálkového ovládání, časopisu nebo jiných nezbytností, které chcete schovat, ale mít stále po ruce.

Zvolte správný materiál

Nejjednodušší je zvolit stolek dřevěný, který je nesmrtelnou klasikou a lze lehce doladit s podlahou či skříňkami. Často jsou využívány i kombinace dřeva s kovem či sklem. Skleněný stolek si však raději promyslete. Je potřeba se o něj náležitě starat, aby na něm už po prvním použití nezůstaly škrábance.

Stejně jako u dřevěných stolků, i u těch, které mají jako odkládací plochu sklo, můžete zvolit do určité míry barvu. Nebojte se poohlídnout i po jiných stolcích, než po těch s čirým sklem. Moderní jsou barevné variace i celobarevná plocha – klidně černá.

Typ stolku

Konferenční stolek potom můžete zvolit různě řešený. Existují stolky na kolečkách, se čtyřmi nohami, rozkládací, se zvedací plochou a tedy nastavitelnou výškou, jsou však stolky s jednou nohou. Jsou stolky kulaté, oválné, hranaté různých stylů.

Při výběru stolku zvažte, kolik máte prostoru, v jakém duchu se nese celý interiér. Pokud budete mít obývací pokoj minimalisticky zařízený, s převážně světlými barvami, určitě do něj nezapadne konferenční stolek z masivu.

konferenční stolek

Na co myslet při koupi

Když se vydáte do obchodu s cílem pořídit nový odkládací stolek, je důležité si pamatovat správné rozměry, které potřebujete. Vyhnete se tak nepříjemnému zjištění, že je stolek například příliš velký a do pokoje se vlastně vůbec nevleze.

Dalším kritériem by měla být výška stolku. Není-li nastavitelná, popřemýšlejte, k čemu stolek budete využívat. Je-li pouze na odkládání věcí a na dekoraci, je asi jedno, jakou výšku zvolíte. Pokud by však měl sloužit k odkládání jídla, kávy, k rozložení pohoštění nebo občasné práci na počítači, rozhodně není vhodné pořizovat malý, přízemní stolek. Proto volte stolek až ve chvíli, kdy víte, jak je vysoká vaše sedačka. Posaďte se na ni a naměřte si, v jaké výšce vám je zhruba pohodlné u stolku jíst či krátkodobě pracovat.

Za poslední – vždy dejte na vlastní instinkt a styl. Nenechte si od prodavačů namluvit, že tento červený stolek s prvky kovu bude ve vašem domově jedinečný. Není tomu tak. Jen vy víte, co se vám líbí a v jakém duchu chcete svůj domov mít.

Obrázek: pixabay.com