Ocet zbaví celou domácnost otravných much. Stačí postupovat podle jednoduchého návodu a máte vyhráno

Fotografie: Depositphotos

Hmyz je nepříjemný. Obzvlášť, když se vám usadí v domě. Mouchy, komáři, nebo dokonce švábi přenášejí bakterie a ztrpčují život.

Protivné bzučení, lechtání na těle, štípance. Všechno, co dělá hmyz, je protivné. A k tomu všemu může být ještě přenašečem nejrůznějších bakterií. Naštěstí existují metody, které pomohou poměrně rychle eliminovat hmyz vyskytující se v domě. Tyto metody jsou navíc šetrné k vašemu zdraví a také k životnímu prostředí. Žádné chemické spreje, které nevoní ani nám lidem.

Domácí pasti na hmyz

Na rozdíl od komerčních sprejů a lapačů jsou domácí metody opravdu šetrné k životnímu prostředí. Bonusem je, že vaši peněženku nebudou stát příliš mnoho peněz. K přípravě lapače z jablečného octa budete potřebovat ještě tekutý mycí prostředek na nádobí, skelněnou mísu, plastový obal a párátko. Pokud nemáte jablečný ocet, můžete použít také balzamikový ocet.

Fotografie: Pexels

Do misky stačí nalít dva centimetry octa a přidat pár kapek saponátu. Poté směs promíchejte a dejte na místo, kde se hmyz vyskytuje nejčastěji. Vhodné je sem misku umístit na noc. Ráno uvnitř pravděpodobně najdete mrtvý hmyz. Ocet bude mouchy přitahovat kvůli svému zápachu. Připomíná jim totiž hnilobu ovoce. A mycí prostředek ve směsi způsobí, že se hmyz utopí. Jednoduché a účinné.

Vytvořte si sprej či repelent

Vyrobit si můžete svůj repelent z octa, olivového oleje a šamponu. Vše v poměru jedna ku jedné nalijte do rozprašovače a protřepejte. Poté roztok nastříkejte do různých koutů domu. Zbavíte se nejen much, ale také případných švábů. Dalším tipem na repelent je levandulový esenciální olej. Ten stačí jen nakapat na houbičku a tu dát na místo, kam létá otravný hmyz. Tento proces opakujte klidně několikrát.

Fotografie: Pixabay

Stejně vám může posloužit také rozpůlený citron s napíchaným hřebíčkem. Ten může navíc působit i jako pěkná dekorace. Hmyz také odpuzují některé rostliny. Proti komárům skvěle poslouží meduňka, bazalka nebo citronový tymián. Proti mouchám se doporučuje bazalka, máta nebo kerblík hlíznatá. Proti švábům pak pomůže bobkový list umístěný tam, kde se tito nepříjemní hosté často zdržují.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]