Odkoupil lodní kontejnery a vytvořil z nich unikátní hotelový komplex

Nejsou jenom k přepravě zboží. Lodní kontejnery mohou posloužit i k bydlení. A to ve chvíli, kdy hledáme zajímavý hotel. Tak přesně tento nápad dostala argentinská rodinná firma podnikající v cestovním ruchu. Rozhodla se využít klasický lodní kontejner k tomu, aby nabídla lidem možnost krátkodobého ubytování.

Žádný rozsáhlý komplex

Nečekejte žádný velký hotelový resort, kde bydlíte doslova jako v králíkárně a dobře slyšíte, a často i vidíte, co se vedle děje. Tyto lodní kontejnery přestavěné na bydlení jsou určené primárně pro toho, kdo miluje přírodu a chce si užít komfort hotelového pokoje, a přitom mít možnost být v podstatě mimo civilizaci.

Unikátní ekologický hotel

Netradiční eko-hotel. Tak rodinná firma mluví o své nabídce ubytování, které se skládá právě z lodních kontejnerů. Nikdy nechápali, proč se v nádherné přírodě budují rozsáhlé hotelové komplexy. Sami vždy chtěli nabídnout něco malého. A díky využití kontejnerů nemusely vznikat ani nové materiály, ani se nevytvářel odpad. Jednoduše bylo použito to, co bylo a co již svému primárnímu účelu dosloužilo. Důraz byl kladen i na řadu dalších použitých materiálů, aby nejenom okolní příroda nebyla nijak narušena.

Ekologie i uvnitř

I když zde vzhledem k potřebám hostů musí hrát roli komfort a celková praktičnost, chtěli majitelé klást důraz i na to, aby i vybavení zatěžovalo přírodu co možná nejméně. Někde to šlo dobře, jinde hůře. A tak vznikla zajímavý kompromis mezi tím, co potřebují a požadují zákazníci a co je odpovědné k přírodě. Samozřejmostí je dále využívání solárních systémů, stejně jako zde existuje i řešení na sběr použité vody a další prvky, které celkově minimalizují využití cizích zdrojů i tvorbu odpadu.

Až pro 4 osoby

Nejde o úplně běžný hotelový pokoj. Nabízené lodní kontejnery pojmou až 4 lidi. Dají se přirovnat k většímu apartmánu, protože zde nechybí například ložnice, ale je tu také obývací prostor, stejně jako nelze zapomínat ani na kuchyňku. Co je naprostou samozřejmostí, to je pochopitelně i prostor pro hygienu. Dále mohou lidé vyrazit třeba relaxovat přímo na střechu kontejneru, stejně jako si mohou jít zaplavat i do bazénu, který je také součástí komplexu.