Přepravní kontejnery aneb postavte si z nich dům svých snů!

Recyklace zažívá velký vzestup. Podívejte se na to, jak se dají staré kovové kontejnery proměnit na nové a luxusní bydlení. Nabízejí velký obytný prostor. Na výstavbu tohoto domu byly použity čtyři staré přepravní kontejnery a výsledek stojí a to.

Jak na výstavbu

Kontejnery se rozřežou na potřebné díly, je to zdlouhavá a méně příjemná část celého tvůrčího procesu. Pak následuje sestavování jednotlivých dílů a to pomocí podpěrných nosníků a svařování.

Dva kontejnery jsou spojeny v prvním patře a dva v patře druhém, kde je více nosníků pro větší podporu a stabilitu.

Jakmile je hotová kovová kostra domu, začíná se s obkládáním dřevem. Pro exteriér je použito dřevo smrkové.Vstupy do kontejnerů jsou použity na okna. Vzhledem k tomu, že kontejnery jsou umístěny stropem dolů, ten tvoří podlahu v celém domě. Je to vlastně jen tenký kus pozinkované oceli. Byla na ní tedy přidána tenká vrstva leštěného betonu s podlahovým vytápěním v přízemí a  trámy v patře.

Dilema vzniklo ve chvíli, kdy přišla řeč na tepelnou izolaci. Stavaři nakonec rozhodli, že bude vložena pod vnější obložení dřeva. Díky tomu zůstalo ve vnitřní části domu více prostoru. Zbylé části kovových kontejnerů, které nebyly obloženy dřevem, byly natřeny bílým nátěrem na kov. Kovové části dávají bydlení průmyslovou přitažlivost, zatímco dřevo vyzařuje teplo.

Obrázky: suburbanmen.com