Kovové kontejnery a jejich multifunkční využití – garáž, dílna, ale i domov

Sháníte akutně přístřešek pro automobil nebo potřebujete dílnu, prostor pro uskladnění materiálů, zahradního vybavení či cokoliv jiného? Ať už takovýto prostor využijete k čemukoliv, jde pořídit poměrně rychle a levně.

Nejspíš si říkáte, že se pleteme, protože postavit garáž nebo skladovací prostor tak rychle nelze a ani to není zrovna nejlevnější. A té práce okolo. Sehnat materiál i pomocníky, kteří se stavbou byť by malého prostoru, pomohou. Jenže vy nemusíte nic stavět. Stačí si nechat na pozemek dovézt skladovací kontejner.

Multifunkční využití kontejneru

Skladovací (chcete-li přepravení) kontejnery využívají lidé čím dál častěji a nejen k uskladnění materiálů nebo jako garáž. Pokud potřebujete skutečně pouze uskladnit dřevo, automobil, motorku, kolo, zahradní techniku a náčiní během zimy, pak není nic snadnějšího. Jedná se o mnohem ekonomičtější řešení, než představuje stavba garáže či chatky. Kovový kontejner ledacos vydrží. Vybírat si lze i podle rozměrů. V nabídce jsou modely menší, ale i větší. Na trhu je jich spousta.

Kovové kontejnery i k bydlení

U nás to zatím není ještě tak rozšířené, ale v zahraničí se kontejnery běžně využívají i pro bydlení. Jednoduše se spojí několik kontejnerů dohromady a výsledkem je i rodinný dům. Skládat se mohou vedle sebe, ale i na sebe. Domov z recyklovaných kontejnerů tak může být praktickým, osobitým a pohodlným řešením.

Průměrná životnost přepravních kontejnerů (které dnes a denně putují celým světem na lodích) se pohybuje 2 až 3 roky. Poté se nahradí novými. Zde nastává problém s jejich uskladněním, tudíž se za poměrně solidní peníze rozprodávají. V Anglii, ve Francii, v USA i jinde je o tyto kontejnery velký zájem. Slouží firmám, jako skladovací prostory, ale i pro osobní účely. Jejich konstrukce umožňuje snadnou přestavbu a doplnění o další moduly. Zachovat můžete jeho průmyslový vzhled, případně upravit k nerozeznání od klasického domu.

Obrázek: criticalcactus.com