Odkoupila nepoužívané lodní kontejnery a postavila si z nich stylový dům

Co s těmi, které se již nepoužívají? Dům z lodních kontejnerů je možností, jak je využit a snadno nahradit klasické stavební materiály. Lodní kontejnery díky tomuto nápadu jasně ukazují, že mají i jiné možnosti využití, než je jenom přeprava zboží. Stačí jich několik pořídit a může vzniknout zcela unikátní nemovitost, která vypadá dokonale.

Jednoduchá stavba

Dá se říci, že stavba takového domu není až tak složitá. Lodní kontejnery jsou již hotové, a tak v nich stačí připravit místa na okna, dveře a průchody. Potom stačí promyslet jejich správné uložení a je hotovo. Transportují se na místo, usadí se na základy a v podstatě hrubá stavba je tímto hotovo. Mnohem jednodušší než u klasických materiálů.

Zcela úchvatný design

Dům z lodních kontejnerů rozhodně nevypadá tak, jak na první pohled čekáte. Stačilo je jenom správně poskládat do originálního tvaru, stačilo je obložit dřevem, přidat okna a prosklené plochy a najednou vypadá stavba jako jeden ze současných moderních domů. Jenom málokdo tuší, co je základem a že to jsou právě nepoužívané staré lodní kontejnery.

I uvnitř vypadá vše úchvatně

I při pohledu dovnitř nebude nikdo ani tušit, že se jedná o dům z lodních kontejnerů. Stačilo použít vhodné podlahové krytiny a stropy, stejně jako dřevěné obložení. K tomu přidejme také nádherný nábytek, kdy je vše laděno spíše do rustikální podoby. Ostatně sehnané staré, často rezavé kontejnery to stejné připomínaly na začátku také.

Stylové, ale i praktické

Nehledělo se samozřejmě jenom na design, ale i na to, aby tento dům mohl skutečně plnohodnotně sloužit. Tedy aby bylo možné obývat ho dlouhodobě. Jeho koncepce nadchne hlavně tím, jak je velký a kolik místa dokáže svým obyvatelům nabídnout. A to ať už je jejich cílem trávit čas s ostatními, nebi je naopak jejich cílem mít zde potřebné soukromí. Ani jedno není v této nemovitosti problém.