Pro stárnoucí rodiče potají přestavěl svůj suterén na elegantní a komfortní bydlení

Fotografie: Depositphotos

Naši blízcí tu s námi bohužel nebudou věčně, i když bychom si to přáli. A proto bychom si s nimi měli užívat každou chvíli, kterou jen můžeme.

Stáří s sebou přináší mnoho úskalí. Paměť už nemusí každému sloužit tak jako dříve, zdraví je chatrnější a dostavují se i takové pocity, jako je samota. Pro někoho je v takovém případě řešením domov pro seniory, pro jiné jsou tu však lidé nejbližší.

Když dozrál čas postarat se o rodiče

Schon Miller se svou manželkou žijí v rodinném domě nedaleko Schonových rodičů. Ti až doposud dokázali fungovat separátně, vystačili si sami dva v jejich domě, jak zmiňuje web MyPositiveOutlooks. Čas ale pokročil a vysoký věk starých manželů se na nich začínal čím dál více projevovat. Bonnie, Schonova matka, se začala potýkat se zdravím po fyzické stránce, její manžel George zase po té duševní. Jejich synovi bylo jasné, že situace si žádá nějaké řešení.

Domov seniorů jako variantu zavrhl okamžitě, své rodiče nechtěl nikam odkládat. Navíc si byl vědom toho, že by museli třeba žít i odděleně. Od počátku myslel na pronájem apartmánu, kde by rodiče mohli i nadále bydlet ve svém vlastním soukromí, nicméně trochu více pod dohledem. Bohužel v okolí svého domu nenacházel nic, co by odpovídalo jeho možnostem a potřebám rodičů. A tak se s manželkou rozhodli pro podobně rázný krok jako žena, která svým rodičům v důchodovém věku pořídila zahradní domek a o níž jsme psali na BydlímeÚtulně.

Za minimální náklady si postavila domek na pozemku rodičů. Praktický interiér nabízí vše potřebné

Suterén místem zázraku

Jelikož měli manželé Millerovi v domě prostorný suterén, rozhodli se ho celý vyklidit a vytvořit v něm zázemí vhodné pro Schonovy rodiče. Na proměně prostoru pracovali tajně, rodičům ukázali až výsledek. Reakci Schonových rodičů na jejich nové bydlení potom mladí manželé natočili na video. Z něj i z reakcí, jak je uvedl portál MyPositiveOutlooks, je zřejmé, že seniorům naprosto došla slova.

Celé bydlení se skládá z jedné velké místnosti, která svými parametry vytváří zákoutí pro kuchyni a obývací pokoj. Samozřejmostí je i koupelna s vyvýšenou toaletou a sprchový kout s madlem a sedátkem. Vybavení domácnosti tak odpovídá potřebám starších osob tak, jak je uvádí i web Isotra. S ohledem na pokročilejší věk nových obyvatel byl vybraný i nábytek.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*