Rodina toužila po vlastním bydlení. Svépomocí a levně si přestavěli chátrající domek po prarodičích

Fotografie: Ourtinycabinproject / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Chtěli mít něco svého, být sami sobě pánem, a tak se přestěhovali do malé chaty, ze které si udělali pohodlné bydlení.

Z pozemku, jejž zdědili, se rozhodli získat maximum. Nejenom, že si tu založili menší farmu se slepicemi, prasaty a krávami, ale nazmar nenechali ani starou a sešlou zahradní chatu. Z ní si udělali ideální, dočasný tiny home.

Mít tak něco vlastního

Manželé Krebsovi se svými dvěma dcerami bydleli roky v nájmu, ale toužili po něčem vlastním. Jako dar z nebes přišlo dědictví po Michaelových rodičích, kteří mu odkázali 70akrový pozemek v Texasu. Přestože město Fayetteville, kde parcela leží, vypadá na první pohled jako vesnice v pustině, je to odtud pouhou hodinu a půl do Houstonu. Rodina si tak užívá všechny výhody venkova, ale s dostupným velkoměstem.

Dům Michaelových prarodičů se ukázal být ve špatném stavu, a tak se s manželkou rozhodli, že jej přestaví. Než na nutnou rekonstrukci ale nastřádají peníze, usadí se ve staré chatě, již přebudují na tiny home. Oproti muži, který si musel nechat na pozemek dovézt chatu, již přeměnil na útulné bydlení, měli tedy manželé Krebsovi výhodu. Do práce se pustili sami a celá transformace je vyšla jen na 375 tisíc korun. A co víc, až se rodina přestěhuje do velkého domu, chatu chce pronajímat na AirBnB.

Menší loď přestavěli manželé k obrazu svému. Jejich unikátní domov nabízí i jídelní kout a křesla

Terasa – prodloužení domu

Přestavba chaty zabrala devět měsíců. Obytná plocha má 26 m2, ještě je tu ale zastřešená terasa. Ta má podle webu Ispas hned tři výhody – v létě slouží k setkávání, v dešti chrání před zmoknutím a v zimě poslouží k odkládání věcí, čímž „prodlouží“ dům. Jak manželé shodně uvádějí, terasa slouží skvěle především jako prostor pro jejich dcery.

Interiér domu museli podle MyPositiveOutlooks manželé dobře promyslet. Nakonec se jim povedlo rozdělit jej na centrální prostor a ložnici. Ve společné místnosti mají kuchyni se standardně velkými spotřebiči a rovněž televizní koutek s rozkládací sedačkou. Ta v noci slouží i jako postel pro starší dceru. Mladší dívka spí s rodiči na velké posteli ve vedlejší místnosti, která je propojená i s koupelnou disponující velkou sprchou. Bydlení působí velmi otevřeně, ale zároveň útulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*