Odstranění mastnoty z oblečení bude hračkou. Pomůže nejen bílý ocet

Špinavé oblečení je noční můrou. Zvláště když má jít o odstranění mastnoty, kterou nelze zase až tak jednoduše vyprat. My vám poradíme několik osvědčených tipů, díky kterým to zvládnete rychle a jednoduše. Svůj běžný prací prášek nechte stranou, jelikož vám poradíme několik jiných věcí. Většinu z nich doma také jistě máte.

Prací mýdlo

Velmi dobrý pomocník na odstranění mastnoty z oblečení. Když ještě neexistovaly prací prášky, pralo se s tímto mýdlem zcela běžně. Potom se na něho zapomnělo. Zkuste jeho sílu. Stačí oblečení namořit do teplé vody a pomocí mýdla skvrnu lokálně čistit. Následně vložte oblečení do pračky a vyperte tak, jak jste zvyklí. Mastnota bude minulostí.

Hydrogenuhličitan sodný

Že nevíte, o co jde? Je to obyčejná jedlá soda. Tu lze využít také na odstranění mastnoty z vašeho outfitu. Základem je smíchat trochu sody s vodou, aby vám vznikla speciální čisticí pasta. Tu následně naneste na skvrnu a nechte ji pár minut působit. Potom oblečení opět vyperte tak, jak jste zvyklí.

Pudr

Pokud máte malé děti, tak pudr určitě máte. Jak brzy zjistíte, nehodí se jenom na kůži, ale přijde vhod i na oblečení. Stačí ho jenom nasypat na skvrnu, nechat chvíli působit a potom vyprat. Nebo můžete vytvořit čisticí pastu podobně, jako to bylo možné s jedlou sodou. Zde postačí trochu pudru a vody.

Bílý ocet

Ten se nehodí jenom na vaření, ale skvěle se hodí také na odstranění mastnoty z vašeho oblečení. Použití je stejně jako v předchozích případech velmi snadné. Stačí ocet v dostatečném množství nalít na danou skvrnu a nechat ho působit asi 30 minut. Co je dále jistě tušíte. Následuje běžné vyprání oblečení v pračce.

Alkohol

Nemáme na mysli jakýkoliv alkoholický nápoj, ale máme na mysli alkohol takzvaně čistý. Postačí několik kapek, které nanesete přímo na skvrnu. Působit nechte skutečně jenom malou chvíli a potom již můžete oblečení opět dát do pračky a zapnout standardní program.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]