Nepříjemné zápach z vysavače odstraní prací prášek. Spojení, které na první pohled nedává smysl, funguje

Fotografie: Depositphotos

Zbavit se některých nepříjemných zápachů v domácnosti může být někdy pěkný oříšek. Naštěstí existují jednoduché triky, které tento palčivý problém dokážou téměř vyřešit za vás.

Zejména majitelé domácích mazlíčků moc dobře vědí, jak náročné je odstranit nepříjemné zvířecí pachy z domácnosti. Běžné osvěžovače vzduchu často selhávají nebo nejsou z dlouhodobého hlediska příliš funkčním řešením. Naštěstí existuje jednoduchý trik, díky kterému se veškerého nepříjemného pachu doma snadno a účinně zbavíte. Stačí do vysavače nasypat trochu pracího prášku. Při běžném úklidu tak provoníte celou domácnost, aniž by vás to stálo čas nebo úsilí navíc.

Zbavte se zápachu pomocí pracího prášku

Pro dokonale čistou domácnost plnou příjemné vůně budete potřebovat jen prací prášek s vaší oblíbenou vůní. Tuto metodu můžete použít jak u vysavačů se sběrnými sáčky, tak u vysavačů se sběrnou nádobou. Jednoduše do sáčku nebo nádoby nasypte 2 polévkové lžíce pracího prášku a máte hotovo. Prací prášek ve vysavači neutralizuje zápach zachyceného prachu a nečistot. Vůni tak můžete cítit během vysávání i po něm. Nový prací prášek do vysavače přidávejte až po výměně sáčku nebo vyprázdnění sběrné nádoby.

Další způsoby, jak odstranit nepříjemný zápach

Pokud nemáte po ruce prací prášek, můžete do vysavače přidat i jiné směsi, které dokážou zápach účinně pohltit. Obyčejný prací prášek můžete například nahradit jedlou sodou a libovolným esenciálním olejem. Stačí dvě lžíce jedlé sody a pár kapek oleje promíchat a nasypat do vysavače namísto pracího prášku a pustit se do vysávání. Nejenže bude váš dům bez zápachu, ale navíc bude příjemně vonět.

prací prášek
Fotografie: Pixabay

Provoňte dům parfémem nebo éterickým olejem

Aniž byste museli jakoukoliv směs sypat dovnitř vysavače, můžete během vysávání rozšířit příjemnou vůni celou domácností. Stačí jednoduše na vatový tampon nastříkat trochu oblíbeného parfému nebo esenciálního oleje. Takto ošetřený tampon nejprve položte na zem a několikrát ho přejeďte vysavačem. Jakmile vysavač nasaje vůni, pusťte se do vysávání zbytku domácnosti. Ještě dlouho poté, co celý dům vysajete, v něm ucítíte svou oblíbenou vůni.

Zdroj: Sovkusom

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]