Hebké ručníky jako z luxusního hotelu. Postará se o to levný a snadno dostupný glycerin

Fotografie: Depositphotos

Nikdo se nechce po mytí drhnout hrubým ručníkem, který veškerý účinek relaxační koupele zničí. Naštěstí stačí ručníky vyprat s obyčejným produktem z lékárny.

Pokud si chcete užívat hebké a nadýchané ručníky jako z hotelového pokoje, musíte znát ty správné triky při praní, jež vám pomohou dosáhnout tohoto cíle. V tomto případě zkrátka nestačí ručníky jen hodit do pračky a zapnout program. Na scénu přichází veliký pomocník, obyčejný produkt, který vaše ručníky zanechá zářivě čisté a jemné.

Dopřejte své pokožce po koupání hebkost

Drhnout se po příjemné koupeli hrubým ručníkem, jenž připomíná šmirgl papír, není nejlepší zážitek. Chcete své pokožce dopřát hebkost a jemnost. Jenže časem všechny ručníky ztratí svou nadýchanost a stanou se z nich jen drsné textilie, které vaši kůži připravují o ochrannou vrstvu. Tomu však můžete zabránit použitím obyčejného produktu, jejž má většina z vás doma, jak uvádí server KobietaInteria.

Přidejte do prádla glycerin z lékárny nebo drogerie, který má vlastnosti změkčovadla. Stačí pouze 2–3 polévkové lžíce nalít přímo do bubnu pračky nebo jej přidat do přihrádky určené na aviváž. Pusťte požadovaný program jako obvykle. Jedná se o jednoduchý trik, který však bude mít velký účinek. Vaše ručníky zůstanou hebké a nadýchané jako v tom nejluxusnějším hotelu. Navíc vás glycerin nebude stát žádný balík, je levný a snadno dostupný.

Heboučké utěrky díky levným domácím produktům: Příjemnou měkkost jim zajistí i jedlá soda

Další tipy, jak získat hebké ručníky

Na pomoc samozřejmě může přijít i všemocná jedlá soda. Smíchejte polovinu hrnku s běžným pracím prostředkem, nasypte do přihrádky a zapněte cyklus. Jedlá soda pomůže vyčistit zašlou špínu, stejně tak eliminovat riziko vzniku plísní. Poradí si i se zápachem, jak radí web Canningvale. Následně přistupte k druhému kroku, tím je použití bílého octa. Při druhém praní nalijte do přihrádky určené pro aviváž šálek bílého octa, bez pracího prostředku, a vyperte. Ocet obnoví hebkost ručníků.

vyprané ručníky
Fotografie: Freepik

Pokud toužíte po nejnadýchanějších ručnících, doporučuje se do bubnu vhodit tenisový míček, který tlučením do vláken zanechá ručníky extra měkké. O dalších tricích a tipech, jak se zbavit zatuchlého zápachu ručníků, jsme již psali na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*