Jedlá soda do lednice: Zkušené hospodyně moc dobře vědí, jak skoncovat s nevábným zápachem

Fotografie: Depositphotos

Potraviny a tekutiny uchovávané v lednici mohou občas začít páchnout. Abyste se této nepříjemnosti zbavili, můžete vyzkoušet několik triků, jež odstraní zápach z lednice.

Při otevření lednice by si pravděpodobně každý přál pouze vybrat a vzít potraviny, které zrovna potřebuje. Občas se ale z ledničky při otevření line nepříjemný zápach, jež se postupně dostane i do celé místnosti. Naštěstí existuje několik metod, jak se zápachu zbavit, a několik z nich si můžete vyzkoušet i ve své domácnosti.

Pravidelný úklid lednice

V případě, že se z vaší lednice line nepříjemný zápach, s velikou pravděpodobností jste ji dlouho nezkontrolovali nebo neuklízeli. Podívejte se nejprve na potraviny, které se nejspíše na tomto místě kazí, a případně je vyhoďte. Pokud nic nenajdete, budete muset ledničku vyklidit a umýt. Vypojte ji tedy na chvilku z elektřiny a připravte si ingredience, s nimiž lze lednička umýt nejlépe.

Jedlá soda si poradí s nečistotami v ledničce

K ruce si vezměte houbičku na nádobí a jedlou sodu. Prášek nasypte v dostatečném množství na houbičku a umístěte ji na noc do ledničky. Pokud byste chtěli, aby tento domácí spotřebič krásně voněl, přidejte na jedlou sodu několik kapek esenciálního oleje. Ještě před tím, než použijete tento odstraňovač zápachu, se ujistěte, že jste ledničku důkladně vyčistili.

Jak správně lednici uklidit

Na důkladný úklid lednice budete potřebovat také speciální přípravek. Připravte si proto 5 lžic tekutého mýdla, 200 ml bílého octa, 200 ml vody a rozprašovač. Všechny tyto přísady smíchejte a nalijte do rozprašovače. Pomocí rozprašovače směs naneste po celé lednici a hadříkem vyčistěte všechna místa. Nakonec hadřík omyjte pod čistou vodou a otřete s ním vyčištěnou lednici, abyste se zbavili zbývajících nečistot.

Fotografie: Freepik

Přípravek na úklid

Jestliže doma nenajdete výše zmíněné suroviny, můžete použít i jiné, které jsou téměř stejně účinné. Připravte si 100 ml alkoholu, 2 lžíce vanilkové esence a rozprašovač. Směs smíchejte v rozprašovači, naneste ji po celé ledničce a nakonec se pokuste důkladně vyčistit lednici s pomocí hadříku.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]