Na zápach svého mazlíčka si majitel zvykne, u návštěv to však platit nemusí. Pohlcovače pachů pomohou

Fotografie: Gerardolagunes / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Přestože vy jste na vůni svých zvířecích mazlíčků nejspíš zvyklí natolik, že ji necítíte, vaší návštěvě to nemusí být příjemné. Takto můžete zápach svých mazlíčků jednoduše odstranit.

Přestože jsou zvířecí mazlíčci právoplatnými členy rodiny, vypořádat se s jejich línající srstí a nepříliš vábným zápachem může být někdy oříšek. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak se s těmito problémy snadno a účinně vypořádat. Vaše domácnost tak bude nejen dokonale čistá, ale i příjemně voňavá. Vaši hosté téměř ani nepoznají, že s vámi nějaký zvířecí mazlíček žije. S těmito způsoby bude nepříjemný zvířecí zápach minulostí.

3 způsoby, jak se zbavit nepříjemného zápachu

Pokud vaši mazlíčci vydávají nepříjemný zápach, zkontrolujte nejprve, jestli je v pořádku jejich zdravotní stav, a dbejte na jejich hygienu. Nejčastějšími problémy jsou špinavá, zacuchaná srst nebo špatný stav zubů a dásní. Dbejte na to, aby srst vašeho mazlíčka byla vždy čistá. Používejte k jeho mytí šampon a pravidelně ho vyčesávejte. Kontrolujte také jeho zuby, zda se na nich netvoří zubní kámen, který může způsobovat kromě zápachu další vážné zdravotní potíže. Takto můžete se zápachem doma zatočit.

Pohlcovač pachů

V dnešní době je k dostání spousta druhů pohlcovačů pachu, jež dokážou napadat složky živočišného znečištění a neutralizovat pachy. Skvěle se tento přípravek hodí, obzvlášť pokud máte doma štěně nebo váš pejsek nevydrží s vykonáním potřeby, než jdete ven. Při používání tohoto přípravku však vždy dodržujte pokyny výrobce, abyste nepoškodili koberec, gauč nebo jiné doplňky a nábytek.

Pravidelně čistěte pelíšek svého mazlíčka

Abyste zabránili výskytu nepříjemných zvířecích pachů, věnujte pravidelně čas čištění všech míst, kde se váš domácí mazlíček nejčastěji vyskytuje. Minimálně jednou týdně byste měli vysát, vyprat nebo vyčistit jeho pelíšek. Pokud budete své zvířátko pravidelně umývat a používat speciální šampon, můžete dokonce předejít některým kožním problémům. Pravidelně uklízejte vypadanou srst, která taktéž může nepříjemné pachy zadržovat.

bílá kočka
Fotografie: Pixabay

Nečistoty uklízejte hned

Nečekejte, až vám skvrna zaschne. Každé znečištění jde nejlépe odstranit, dokud je čerstvé. Pokud nemáte ihned čas skvrnu vyčistit, postříkejte ji vodou, aby zůstala vlhká do doby, než se k ní vrátíte. Pomocí čisticích přípravků místo důkladně vyčistěte a nechte pořádně vyschnout. Pokud na místě přetrvává nepříjemný zápach, použijte k jeho vyčištění více čisté vody nebo pohlcovač zvířecích zápachů.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]