Zahradní jezírko je možné vytvořit ze staré pneumatiky. S utěsněním pomůže beton

Fotografie: Depositphotos

Chcete-li svou zahradu ozvláštnit malým jezírkem, pokuste se jej vyrobit sami. Je to velice jednoduché a udělá vám ještě větší radost.

Seznam věcí, které můžete vytvořit ze starých pneumatik, je takřka nekonečný. Zapojte svou nápaditost a kreativní myšlení a pusťte se do recyklace starých věcí, které zdánlivě působí, že slouží pouze k jednomu účelu. Nic však není dále od pravdy. Ze staré pneumatiky si můžete vyrobit, mimo jiné, i zahradní jezírko.

Zahradní jezírko ze staré pneumatiky

Prvním krokem je pořízení ojeté pneumatiky. Možná budete mít vlastní, pokud ne, spoustu jich najdete na vrakovištích nebo u místního prodejce pneumatik, jak radí OutDoorGuide. Velikost vhodná pro osobní vozy není příliš žádoucí pro vaše plány, rozměry by měly odpovídat spíše pneumatikám na nákladní automobily.

Jakmile ji máte na své zahradě, dalším krokem je vyříznutí horní čelní stěny. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pomocí elektrické pily. Nyní ji umístěte tam, kde chcete mít zahradní jezírko, a snažte se ji co nejlépe vyrovnat. V tuto chvíli můžete vykopat část zeminy ze středu, čímž zvýšíte objem vody budoucího jezírka.

Podzimní postřik zahrady, díky kterému se vám slimáci vyhnou obloukem: Využijte tyto přísady z kuchyně

Jak utěsnit jezírko

Pokud jde o utěsnění prostoru, raději zapomeňte na plast a využijte výhody betonu. Nejdříve odstraňte z pneumatiky případné nečistoty a poté základnu vyplňte cihlami nebo něčím podobně těžkým. To zpevní zátku, kterou se chystáte vyrobit, a ušetříte tak i množství betonu, které musíte použít. Zbývající materiál pak můžete použít třeba na výrobu betonového květináče, jak jsme již na BydlímeÚtulně radili.

Nalijte beton na cihly a do všech mezer mezi půdou a vnitřním okrajem pneumatiky. Dno by nemělo být rovné, nýbrž trochu vypouklé. Nechte zaschnout po dobu 4–6 hodin. Posledním, nicméně velice důležitým krokem je vodotěsný nátěr, jenž představuje bariéru mezi vodou a vnějškem.

Naneste ho alespoň ve 2 vrstvách, nejlépe ve 3, přičemž mezi jednotlivými vrstvami musí schnutí trvat alespoň 6 hodin. Po nanesení poslední vrstvy nechte celý den schnout, pak přichází čas, kdy do jezírka můžete umístit květiny, vodu a rybičky. Kolem můžete nanosit písek a štěrk a obložit kameny, jak radí OnlineNytt.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*