Tulipány vás při správné péči odmění svou krásou

Tulipány jsou sice symbolem Holandska, ale klidně je můžete pěstovat i v našich končinách. Naučíme vás správné péči, díky které budou tyto zajímavé rostliny vždy dokonalé. A jelikož jaro je pro pěstování tulipánů jako stvořené, přicházíme s jednotlivými radami doslova v pravou chvíli.

Vlhkost je základ

Tulipány jsou unikátními rostlinami třeba proto, že milují a potřebují vlhkost. Pokud se jim má dařit, tak by zemina měla být neustále vlhká. To pro vás znamená jednu jedinou věc. Měli byste je zalévat nejenom pravidelně, ale samozřejmě také dostatečně. Nikdy by nemělo dojít k tomu, že zemina, kde jsou tulipány zasazeny, bude suchá.

Nezapomeňte hnojit

Tulipány, stejně jako celá řada jiných rostlin pochopitelně potřebují i dostatek hnojiva. Prioritou by mělo být to s vysokým obsahem dusíku, který je tou nejdůležitější látkou, kterou tulipány potřebují. Vhodné je aplikovat i 50 gramů na jeden čtverečný metr. Toto množství se hodí hned po tom, co roztaje sníh.

Pečujte pravidelně

Dále použijte také dusičnan amonný, který je vhodné aplikovat, když mají tulipány asi 10 centimetrů. Toto je fáze, kterou nesmíte podcenit, jinak se může stát, že se u tulipánů výrazně zpomalí jejich růst. Na metr by mělo postačit 30 gramů. Dále nezapomínejte také na superfosfát, který by měl být aplikován v množství zhruba 20 gramů na metr.

V průběhu růstu pravidelně přihnojujte kombinací dusíku a fosforu a v době kdy tulipán začíná kvést, lehce zvyšte dávky. V tuto chvíli je vhodné použít také roztok mulleinu, stejně jako roztok se superfosfátem a také síranem draselným. Ve všech případech je doporučeno použít dávku zhruba 15 gramů na deset litrů vody.

Podpořte jejich květ

Jakmile tulipány začnou kvést, máte jistotu, že jste udělali vše správně. Vaše práce ale ještě nekončí, jelikož v tuto chvíli je třeba připravit si roztok mulleinu se superfosfátem a s draslíkovým hnojivem> superfosfátu použijte i 40 gramů, zatímco draslíku postačí asi polovinu méně. Opět máte hnojivo, které pomůže tulipánům hlavně k jejich dokonalému květu, díky kterému se stanou dokonalou ozdobou vaší zahrady.

Fotografie: Pixabay, Canstockphoto

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]