Okouzlující chalupa uprostřed kanadských lesů je snem všech milovníků přírody

Fantazie a šikovnost některých lidí nezná mezí. Někdy je doslova ohromující. Představujeme vám tento okouzlující dům postavený v dechberoucí krajině kanadského Québecu v Mille-Isles, který si jeho majitel navrhnul zcela sám. Pojďme na exkurzi.

Dřevo jako dominantní materiál

Domek byl postaven v roce 2007 a na jeho stavbu bylo použito především dřevo. Jedná se tak v podstatě o ekologické stavení. Dřevěný materiál na vás dýchá ze všech stran. Pohled do interiéru je přímo pohlazením pro duši. U vstupu do domu dominují masivní dřevěné schody vedoucí do prvního patra. Když vkročíte do prostoru domu, překvapí vás jeho otevřenost a prosvětlenost.

Dřevo se skví nad vaší hlavou i pod vašima nohama. Milovníky vaření jistě potěší propojení kuchyně s obývacím pokojem. Je tak zajištěný nepřetržitý kontakt s odpočívající rodinou, nebo snad návštěvou. Prostorná a moderně zařízená linka do místnosti pasuje jako ulitá.

Radost udělá i velké okno, které umožní přímo od plotny příjemný výhled do zahrady. Nejvíce fascinujícím prvkem jsou však krbová kamna, která jako by dotvořila celek. Jsou umístěná uprostřed obýváku a dohlédnete na ně i z kuchyně. Jistě v zimě příjemně zahřejí.

Dokonalé detaily a prostorné místnosti

Do domu proudí přes velká francouzská okna v obýváku dostatečné množství světla, prostor tak získává na ještě větší atraktivnosti. Jako by vám otevíral svou harmonickou náruč. Když se po obydlí projdete, bude ohromeni propracovanými detaily. Všechno má své místo.

Jestliže se přesunete do prvního patra po mohutných dřevěných schodech, otevře se vám velký prostor v podobě dvou ložnic a překrásné koupelny s toaletou. Nad schody si může obyvatel domu hovět v dřevěném křesílku, které přímo vybízí k relaxaci u knížky.

Zahrada a okolí

I v okolí domu je však čím se kochat. Z obýváku volně přejdete přes francouzská okna na prostornou terasu, na které musí být radost pobývat v jakémkoliv ročním období. Výhled je přímo fascinující, dohlédnete až do místního lesa. Zeleň je zkrátka všude, kam se podíváte.

Tento dům je snem každého milovníka přírody. Splní očekávání z hlediska vybavení interiéru, ale i co do exteriéru. V prostranství pod domem je pak velká zahrada, kde je možné taktéž odpočívat, nebo pěstovat různé plodiny. Tato rekonstrukce se majiteli nemovitosti obzvlášť zdařila.

Fotografie: André Gagné / Via Capitale