Okouzlující venkovský dům se třemi ložnicemi uspokojí i ty nejnáročnější obyvatele

V kanadské provincii Notre-Dame-de-Stanbridge se nachází velice okouzlující rezidence, kterou se současní majitelé rozhodli prodat za 199 000 dolarů. Její vzhled je nanejvýš romantický. Připomíná tak trochu domeček pro panenky. Ve skutečnosti se však jedná o nadmíru fascinující nemovitost, která rozhodně stojí za vidění.

Exteriér posazený v překrásné zeleni

Tento okouzlující dům nechali majitelé kompletně zrekonstruovat. Na jeho vzhledu se to pravda velmi odráží. Nemovitost vyhlíží téměř jako novostavba s venkovskými prvky. Okolní pozemek je vcelku rozlehlý. Čítá necelých 965 metrů čtverečních.

Výhled do zahrady z dřevěné běloskvoucí terasy je přímo okouzlující. Budoucí obyvatelé si zde mohou poklidně relaxovat a popíjet například ranní kávu.

V letních měsících je možné osvěžit se v malém bazénu, který je vytvořený uprostřed plochy na zahradě. Rezidence je situovaná na klidném místě. V okolí stojí jen pár domečků.

Moderní interiér s rustikálními prvky

Když do domu vstoupíte, přivítá vás jakási domácká atmosféra. Vše září čistotou, což je způsobeno nejspíš dominantní bílou barvou v místnostech. Hned naproti dveřím se nachází mohutné dřevěné schody, které obyvatele domu zavedou do prvního patra.

Z předsíňky se pak dostanete plynule do obývacího pokoje, který je jeví skromně, avšak velice útulně. Současní majitelé zde ponechali dřevěný klavír, vedle kterého se skví krbová kamna.

Úžasný je ovšem výhled z místnosti, který umožní velká francouzská okna. Ponechán je zde i dá se říct rustikální nábytek, jenž s designem obýváku plně koresponduje. Z obývacího pokoje se přesouváme do kuchyně, jež bude doslova rájem pro budoucí hospodyňku.

Je dostatečně prostorná, konstruovaná ve světlých barvách. Velmi atraktivní je i pracovní ostrůvek, který rozšiřuje možnosti k uskladnění nejrůznějších ingrediencí.

Kuchyňská linka je plně vybavená. Jídelnu od kuchyně dělí pouze posuvné dveře, které při úplném otevření umožňují plné propojení obou místností. Jídelní kout pojme klidně i šestičlennou rodinu. Koupelna je menších rozměrů, avšak velmi praktická.

Pohled do patra

Vrátíme se k mohutným dřevěným schodům, které se nachází hned před vstupnímu dveřmi. Když je vystoupáte, ocitnete se v jakémsi budoáru, který může být místem setkávání členů rodiny. Možné je zde vybudovat například knihovnu.

V prvním patře se nachází celkem dvě místnosti, které jsou rozlohou sice menšího charakteru, ale rozhodně jsou příjemně vyhlížející. Najdete v nich kromě jiného i zkosenou střechu. Koupelna poskytne také plný komfort v podobě sprchového koutu i velké vany.

Fotografie: Bertrand Dussault / Antoine Gauthier

Do redakce Bydlimeutulne.cz jsem se přidala během svých studií a práce redaktorky mě tak nadchla, že jsem se rozhodla zůst... [Více o autorovi]