Nemáte-li v bytě či domě natažený plyn, přichází v úvahu elektřina. Právě díky elektřiny vytápí mnoho majitelů své chlupy a chaty, kde není potřeba vytápět ustavičně. Na trhu se v této souvislosti objevili olejové radiátory, které vydávají teplo ještě dlouho poté, co je vypnete. Právě v tom tkví hlavní výhoda na rozdíl od klasických radiátorů/přímotopů do zásuvky. Ty hřejí jen v okamžiku, že je zapnete do zásuvky a po vytažení hřát přestanou.
Výhody olejových radiátorů
Olejové radiátory stejně jako klasické přímotopy nejsou primárně stavěné k tomu, aby vytápěly celý domov. V takovém případě by se teplo značně prodražilo. Přesto mají mnoho výhod a jejich obliba stále roste. Jednou z výhod olejových radiátorů je, že mají uvnitř ocelových žeber topnou spirálu. Ta pomáhá radiátor udržet horký ještě dlouho poté, co jej vypnete ze zásuvky. V místnosti tak teplo zůstane déle a ušetříte si tím energii. Finančně nejsou také nějak drahé a mají dlouhou životnost.
Další jejich výhodou je to, že nejsou hlučné a nevysoušejí vzduch, proto je ocení i domácnosti, kde se nacházejí alergici. Klasický ventilátor, který zapnete do zásuvky, abyste se ohřáli víří prach a je hlučný. Olejový radiátor do zásuvky prach nevíří a není hlučný. Opatřeny bývají kolečky, takže jej snadno přemístíte a dokonce je možné připevnit je na zeď. Stejně tak jako v případě klasických topidel se již vyrábějí v různých designových úpravách. Opatřeny mohou být termostatem a dokonce ochranou proti zamrznutí.
Výhodou je také možnost digitálního displeje a časovače, který můžete nastavit tak, že radiátor vytopí místnost v okamžiku, kdy ještě nejste doma, ale zapne se těsně před vaším příchodem.
Jak takový radiátor vybrat?
Než si takového pomocníka koupíte, vezměte v potaz fakt, jak velké prostory chcete vytápět. Podle toho pak vyberte počet žeber, celkovou velikost a příkon. Poradit by vám měl ten, kdo radiátory prodává, ať už v kamenném obchodě či na internetu.
Obrázky: idealhome, plumbnation