Toto zázračné domácí hnojivo zajistí bohatě kvetoucí orchideje. Stačí využít tyto přísady z kuchyně

Fotografie: Freepik

Kvetoucí orchideje získáte tak, že jim dopřejete optimální pěstební podmínky. Nenechte se však vystrašit – není jich tolik, abyste si je nezapamatovali.

Mohlo by se zdát, že orchideje, které patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám u nás, jsou velmi náročné na pěstování. Stačí však, když si osvojíte několik pravidel, jež je nutné při péči o orchideje dodržovat. A tyto pokojovky se vám za to odvděčí bohatým květenstvím a krásně zdravým vzhledem. Pak je budete moci i sami rozmnožovat.

V čem a kde orchideje pěstovat

Pěstovat je můžete v průhledných květináčích, protože kořeny potřebují světlo. Zemina má být lehká a propustná, takovou pro orchideje zakoupíte už připravenou. Anebo si ji můžete namíchat ze směsi rašeliny, keramzitu a kokosového vlákna. Záleží, co je pro vás praktičtější. Místo pro orchideje zvolte u okna, avšak ne na přímých slunečních paprscích. Orchideje potřebují světlo rozptýlené. Takže naprosto nevhodné je postavit v létě orchidej na okno situované na jih. To by mohlo dojít k nevratnému poškození rostliny. V zimě už jižní strana tolik nevadí.

Zalévání orchidejí

Víte, jak vypadá nejvhodnější zálivka orchidejí? Je to vlastně vodní koupel. Vezměte celý květináč a postavte ho do nádoby s vychladlou převařenou nebo dešťovou vodou. V lázni rostlinu ponechte asi deset minut. Přebytečnou vodu nechte odkapat a vraťte orchidej na stanoviště. Tuto koupel provádějte jednou za týden až deset dní. Rostlina má také ráda vyšší vzdušnou vlhkost. Tu můžete zajistit občasným rosením listů.

Rostliny, které podle čínských poznatků Feng Shui do vaší domácnosti přinesou klid a štěstí

Domácí hnojivo na orchideje

Způsobů, jak optimálně přihnojovat orchideje, je víc. Dobře fungují třeba cibulové slupky, které doporučuje i web Orchideria. Ty jsou zdrojem mnoha cenných látek. Obsahují vitamíny B, C i E, řadu minerálů, zejména však hořčík, fosfor a draslík, a ve stopovém množství mangan, měď, železo. Tak proč tyto látky nedopřát orchidejím, když i my sami používáme cibuli i se slupkou při nachlazení? Cibulové slupky pro orchideje můžete buď předem nasušit, anebo je použít i čerstvě naloupané.

Vezměte hrst slupek a louhujte je v uzavřené sklenici s teplou vodou po dobu 24 hodin, nejlépe na tmavém a chladném místě. Pak přeceďte a výluh je připraven k použití. Kromě přihnojení poskytne rostlině i mírné dezinfekční účinky, píše web Genialne. Tímto přípravkem přihnojujte orchideje cca jednou týdně. Pro bohatě kvetoucí orchideje můžete připravit i kondicionér z rýže a bobkového listu – postup jsme pro vás na webu BydlímeÚtulně rovněž popsali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*