Domácí roztok na zalévání rostlin je doslova bombou plnou živin. Rostliny pokvetou jako nikdy předtím

Fotografie: Unsplash

Přestaňte kupovat drahé přípravky na výživu rostlin, když si můžete jeden účinný roztok namíchat i sami doma.

Někteří lidé si rádi svůj dům zvelebí pomocí koupených sošek, různých ozdob, někteří si je vyrobí a jiní mají raději živou krásu. Pokud patříte do poslední skupiny, pravděpodobně máte na okenních římsách a poličkách spoustu květin. Rostliny však potřebují i udržovat, a to nejen zaléváním a ochranou před škůdci, ale také dodáváním živin.

Dodejte jim dostatečnou výživu

Většinu energie získávají rostliny z procesu fotosyntézy, k níž potřebují světlo, vodu a jisté množství živin. Velké množství květin čerpá látky ze zeminy, do níž je tedy potřeba výživu následně zpětně dodávat. K tomuto účelu slouží přípravky koupené v zahradnictví nebo hobby obchodech, nebo si můžete zkusit namíchat vlastní směs z droždí.

Fotografie: Unsplash

Přírodní hnojiva by se mohla rychle rozkládat a snadno vstřebávat do rostlin, které je snadno přijmou. Kvasinky nejsou výjimkou, proto zkuste někdy vašim květinám přichystat roztok vytvořený smícháním 10 gramů obyčejného droždí a 1 polévkové lžíce cukru rozpuštěné v 1 litru vlažné vody, takovouto směs následně můžete „servírovat“ vaší zeleni.

Postup přípravy a podání

Nejedná se o výmysl domácích kutilů, tímto přípravkem hnojí rostliny i zahradníci a další experti v oblasti. Nachystejte si studenou vodu do nádoby, v níž pro vás bude jednoduché suroviny rozmíchat. Droždí nalámejte na kousky, vložte do vody a důkladně zamíchejte tak, aby v nádobě nezbyly kousky, následně rozpusťte ve směsi cukr a přelejte do litru vlažné vody.

Fotografie: Pixabay

Takovýto roztok můžete aplikovat nejdříve hodinu poté, co vše slijete dohromady. Během léta byste své rostliny měli tímto přípravkem zalévat každý den a v době, kdy nekvetou, by mělo stačit hnojení jednou za měsíc. Rozdíl poznáte do několika dní, kdy budou vaše rostliny nápadně zelenější a květy mohutnější nebo četnější.

Zdroj: GardeningKnowHow