Originální dům na stromě může potěšit nejen děti, ale i dospělé

Mnoho dětí, menších i větší, touží po tom mít na zahradě dům na stromě. Pokud přemýšlíte o tom, že byste jim, a možná tak trochu i sami sobě, tento sen splnili, máme pro vás inspiraci a několik praktických rad, které se vám při stavbě budou hodit. Důležitá je totiž nejen zábava a originalita, ale samozřejmě také bezpečnost a odolnost stromového obydlí.

Základem je strom, a to ne ledajaký, silný, zdravý, dobře rostlý a košatý tak, aby se na něj domek dal dobře postavit a strom novou zátěž bez problémů zvládl. Vhodné proto je najít strom, který bude mít dostatečně silné větve, o které se domek bude moci svou vahou opřít. Pokud si nejste odolností stromu jistí, vždy je lepší pomoci si externími sloupy, a poskytnout tak domku lepší stabilitu.

Z terasy rovnou na strom

Zajímavé řešení problému, jak se na strom budou děti nacházet, můžete vidět v našem příspěvku. Rodinný dům se nachází na svahu, čehož bylo v souvislosti se stromovým domem využito. Děti se na něj dostanou jednoduchým způsobem prostřednictvím speciálně vytvořeného chodníčku, či chcete-li můstku, se zábradlím vedoucího z terasy domu až do jejich vlastního domečku na stromě.

Originální a bezpečné řešení. Vlastní domek byl vytvořen z kombinace světlého a tmavého dřeva a má tvar klasického domečku se stříškou, okny a dvířky. Uvnitř je pokryt světlým dřevem, což přispívá nejen k jeho útulnosti, ale zároveň interiér světlé dřevo společně s okny prosvětluje.

Stromový domek přináší nespočet dobrodružství a možností

Když je domeček hotov, je připraven na umístění nejrůznějších vychytávek, které vašemu děcku pobyt v něm ozvláštní, k oblíbeným patří například telefon či potrubní pošta, dalekohled i houpací síť.

V takovém případě buďte ale připraveni na to, že stromový domek se rázem pro vašeho potomka může stát mnohem oblíbenějším místem než jeho pokojíček a bude si do něj chtít vodit kamarády a možná v něm i nocovat. Což ale nemusí být žádný problém, stačí tomu vybavení domku přizpůsobit a případně počítat s místem na spaní nejen pro vaše dítko, ale také pro vás.

Fotografie: Treehouse

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]