Muž přeměnil svou garáž v malý, ale útulný domek pro svou matku

Co dělat, když chcete mít svou maminku nebo babičku blízko, ale zároveň vás děsí představa společného bydlení? Ideální je postavit mamince na stejném pozemku malý domek. Můžete jí tak být oporou, může se vídat kdykoliv se svými vnoučaty a přitom si každý zachováte svůj prostor, své soukromí. Pro tento nápad se rozhodl také pan Martin Brown z Portlandu. Využil toho, že má na svém pozemku garáž a přeměnil ji v malý a útulný domek poté, co se jeho matka nabídla pomoci s hlídáním vnoučka.

Vzhledem k tomu, že se garáž nachází v těsné blízkosti dvou domů, rozhodl se umístit okna pouze na přední stranu malého domu a na střechu, aby se zachovalo dostatečné soukromí, ale přitom nechybělo denní světlo. Velké francouzské dveře na přední straně zajišťují, aby dům vypadal prostorně.

Všimnete si malého obývacího pokoje s pohovkou a konferenčním stolkem (přiložené video). Za touto oblastí se nachází velmi prostorná kuchyně, která má vše, co je potřeba. K dispozici je také plně funkční koupelna. Umístěním schodiště se střídajícími se schody se Martinovi podařilo ušetřit spoustu místa. V horní části schodiště je podkroví s manželskou postelí, skříň a dokonce i malý koutek na čtení. Jeho maminka má tak vše, co člověk potřebuje!

Pouze 13 metrů čtverečních?

Obývací pokoj, kuchyň, koupelna a ložnice do 13 metrů čtverečních? Ano, Martinovi Brownovi se to podařilo. Dům vypadá prostorně díky velkým proskleném dveřím, takže když jste uvnitř, necítíte se jako v malém domě. Martinova matka je v novém domě velmi spokojená, protože žije v blízkosti svého vnuka a zároveň si zachovává svou nezávislost. Po shlédnutí videa uvidíte, že takové roztomilé bydlení ani nejde nemilovat. Úsporné bydlení začíná být trendem a určitě je vhodné nejen pro jednu osobu, ale i pro mladé páry.

Video prohlídka malého domu z garáže

Obrázek: youtube