Zajímavé tipy na podlahové krytiny do kuchyně – už víte, kterou a podle čeho vybrat?

Kuchyně je docela frekventovaná místnost, nehledě na to, že nám tam neustále padají drobečky a hrozí rozlití tekutin. Ačkoliv jsou v kuchyni malé nehody zcela běžné, nevyplácí se podcenit výběr správné podlahové krytiny, které něco vydrží. Přinášíme vám šest tipů, ať máte z čeho vybírat.

Dřevo

Dřevo má v interiéru své pevné místo, ať už jde o nábytek, police nebo podlahu a kuchyně není výjimkou. Dřevěná podlaha se vyznačuje dlouhou životností a velkou výhodou je i to, že je možnost ji renovovat, když s postupem času utrpí vady na kráse.

Laminát

Laminátová podlaha se v závislosti od třídy, vyznačuje vysokou odolností, právě proto je vhodná i do kuchyně. Kvalitní laminátové podlahy jsou odolné proti poškrábání a vyznačují se také snadnou údržbou. Tento typ podlahy si uchovává svou konstantní teplotu a nebývá výrazně studená, ale je chladnější než dřevěná nebo vinylová. Nevýhodou je, že ji v případě poškození musíte rozebrat a předělat. Má však i své plusy, tím je stálobarevnost, pestrý výběr dekoru a snadná údržba.

Vinyl

Tuto podlahovou krytinu v kuchyních oceníte, protože je extrémně odolná a obliba této podlahy roste. Vinyl je pocitově teplý/hřejivý a opět lze vybírat z pestrého množství odstínů a dekorů. Na údržbu je to rovněž pohodová podlahová krytina. Trendovými dekory jsou imitace kamene, betonu, dřeva i dlažby.

Marmoleum

Zajímavou volbou může být marmoleum, které představuje speciální typ linolea. Jedná se o přírodní podlahovou krytinu, jejíž plusem jsou jednoduchá údržba, vynikající izolační vlastnosti a možnost renovace při drobném poškození. Nevýhodou však je, když na tuto podlahu dopadnou těžké či ostré předměty, může se nenávratně poškodit. Marmoleum je antistatický materiál, takže nepřitahuje prach, což ocení domácnosti, kde žijí alergici.

Keramická dlažba

Keramická dlažba je kuchyňskou klasikou. K jejím nesporným výhodám patří dlouhá životnost, odolnost a snadná údržba. I zde je možné vybírat podle tříd (pevnosti, odolnosti, tloušťky). I dlažbu je možné vybírat z bohaté škály barev, vzorů i tvarů.

Korek

Přírodní materiály jsou nejoblíbenější. Patří sem i korek. Je to teplý, hřejivý materiál. Jestliže se rozhodnete pro korek, doporučuje se nechat několikrát podlahu přelakovat, aby se zabránilo vsakování rozlitých tekutin.

Obrázky: pixabay