Originální řešení rodinného domu pomocí modřínového šindele

Tento rodinný dům už na první pohled nevypadá jako řada podobných staveb. Zaujme primárně svým obkladem z modřínového šindele. Ten z této nemovitosti dělá velký, ne však jediný unikát. Pokud byste chtěli dům vidět na vlastní oči, tak se nachází v Bielsko-Biała, v okrese Kamienica.

Zajímavý obklad zaujme na první pohled

Pokud je něco, co výrazně upoutá pozornost, tak je to obklad domu. Žádné klasické omítky, žádné běžné dřevo v podobě prken, ale modřínový šindel. Ten dokonale upoutá pozornost, ale má také vliv na vlastnosti domu. Jak s ohledem na tepelnou izolaci, tak třeba i s ohledem na celkovou ochranu proti povětrnostním vlivům, které jsou v této oblasti velmi různorodé.

Velký prostor k životu

Celková výměra, kterou se tento rodinný dům může pyšnit, je 200 metrů čtverečných. Díky tomu má každý člen domácnosti dostatek soukromí a zároveň nechybí ani prostorné společné zóny. Dům byl navržen tak, aby zde byla zóna společná, aby zde byly soukromé pokoje, ale aby zde byl také podnikatelský prostor určený k práci. Vše zajímavě propojuje i terasa, která je v letních dnech místem pro relaxaci.

Zajímavé propojení stylů

Architektům se u tohoto domu povedlo spojit i několik stylů. Když se podíváte z některých úhlů, vidíte klasický rodinný dům v konceptu, který odkazuje spíše na minulost a klasické prvky architektury. Z jiných míst zase jasně čiší nadčasovost, kterou dokládá využití dřeva, zajímavé tvary, ale i velké skleněné tabule, které jsou náhradou běžných oken.

Zajímavé členění

Jelikož dům neleží přímo na rovině, ale leží na menším svahu, zaujme také svým zajímavým členěním. Aby dům lépe zapadl do prostředí, tak zůstal sklon svahu zachován a tento rodinný dům se mu přizpůsobil. I proto na různých místech najdeme vždy několik schodů, které však kromě jiného napomáhají také tomu, aby měl dům zajímavé členění podle toho, v jaké sekci se nacházíme a k čemu je určená.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]