Stylový interiér zrekonstruovaného domu z roku 1860 ohromí na první pohled

Mnoho lidí odmítá využít starý dům a jeho interiér a raději dají přednost moderním novostavbám. Tyto stavby mají ale jedinečné kouzlo. Kromě historie na jeho majitele dýchá tradiční a rodinnou atmosféru. Pokud i velmi starý dům šikovně zrekonstruujete, překvapí vás výsledek.

Inspirovat se můžete jedinečným domem z roku 1860, který se dnes pyšní unikátním a velmi útulným designem. To jen dokazuje, jak kouzelnou mohou mít historické budovy atmosféru, když je opravíte.

Zaujme vás prosvětlený interiér

Majitelé tohoto domu se pustili do renovace interiéru a pokusili se zachovat jedinečné kouzlo této rezidence, dříve přezdívané Château Ethier. Dům je dostatečně velký, neboť jeho záměrem bylo sloužit jako mezigenerační dům. Jeho součástí je proto také byt. Díky půdorysu domu vstoupíte hlavním vchodem přímo naproti schodišti.

To vás zaujme svou bílou barvou a překrásným dřevěným zábradlím. Vlevo uvidíte příjemné a útulné posezení. Vpravo naopak můžete pokračovat do jídelny a kuchyně. Ta vás zaujme staršími ale povedené zrenovovanými kusy nábytku.

Celou centrální část po obvodu zdobí bílé obložení ze dřeva a šedé stěny. Celkový velmi prosvětlený dojem vytváří dřevěné stropy natřené také na bílo, které korespondují s obložením a schodištěm.

Výjimkou nejsou ani krásné bílé dveře a okenní rámy, které lemují výhled z domu. I vzhledem k použití převážně dřeva není díky bílé barvě interiér vůbec tmavý, právě naopak.

Mnoho místností i samostatný byt

Francouzskými dveřmi projdete z kuchyně přímo do útulného obývacího pokoje s krbem. Díky velkému oknu i použité bílé barvě je místnost skvělá k příjemnému odpočinku.

Nechybí ani koupelna, překrásná a velmi prostorná ložnice s otevřeným stropem a další pokoj, v současné doby využíván jako kancelář.

Součástí domu je i oddělený byt se samostatným vchodem. Disponuje moderní kuchyňskou linkou, prostorem pro obývací pokoj a prosklenými dveřmi, kterými jednoduše vystoupíte z kuchyně na terasu.

Nechybí ani zahrada s posezením

Dům se může pochlubit i zahradou. Na dvorku majitelé vytvořili krásnou udržovanou terasu obklopenou zelení s příjemným posezením. Nechybí ani gril a stínění před sluncem. Druhá a menší terasa náleží k bytu. Taktéž je skvělá k relaxování i případnému grilování.

Líbila se vám prohlídka? Málokdo by věřil, že byl tento dům postaven v roce 1860. Majitelům se rekonstrukce skutečně povedla a díky využití některých prvků si dům zachoval původní kouzlo s nádechem moderního designu.

Fotografie: Bruno Gilbert