Osvědčené domácí prostředky, díky kterým bude úklid domova hračkou

Každá správná hospodyňka přemýšlí, jak efektivně, rychle a šetrně zvládnout úklid své milované domácnosti. Úklid není nic, co by ženy milovaly, ale mohou si ho zpříjemnit tím, že použijí osvědčené rady, které zákonitě pomohou a ušetří jim peněženku i čas. Pár tipů přinášíme od jedné takové šikovné hospodyně, paní Olgy. Co radí ostatním ženám?

Základem je citron, ocet a jedlá soda

Úklid domácnosti nevyžaduje nějaké speciální přípravy ani nákupy. Jestliže máte doma citrony do čaje, ocet do salátu a sodu na pečení, pak máte vyhráno! Pouze tyto tři věci vám postačí k tomu, abyste svůj domov opět rozzářili do podoby, kterou vám budou všichni závidět! Dokonce se může stát, že se budou vaše návštěvy i pídit po tom, jaký jste použili čistící prostředek. Je to opravdu velice snadné. A vlastně vás to nebude stát ani korunu navíc! Až vyzkoušíte tyto tipy, nebude je chtít vyměnit za žádný předražený preparát z drogerie.

Jak na lesknoucí se toaletu?

Paní Olga doporučuje všem ostatním hospodyňkám, aby používaly k čištění toalety tento skvělý a účinný přírodní roztok. Co k jeho vytvoření potřebujete?

  • 2 balíčky kyseliny citrónové
  • teplou vodu
  • jedlou sodu

Z těchto přísad pak vytvoříte tekutinu, kterou přelijte do rozstřikovače a aplikujete na toaletu. Necháte působit asi 15 minut a pak omyjete hadříkem, nebo žínkou. Vaše toaleta se bude krásně lesknout! Paní Olga rovněž radí, že toaletu můžete vyčistit pouze sodou, kterou do ní vsypete. Vytvoří se pěna, pomocí které povrch jednoduše kartáčem očistíte. V neposlední řadě také doporučuje tato šikovná žena použít k čištění nádržky toalety i obyčejný ocet. Toho do nádrže toalety nalijete asi půl litru. Pak necháte působit až několik hodin a smyjete.

Bělostná koupelna za pár minut

Běloskvoucí koupelna je vizitkou hospodyněk rovněž. Jak ji efektivně vyčistit, abyste nemuseli kupovat drahé čistící prostředky? Postačí vám na to opět pár ingrediencí, které máte běžně doma! K čistění umyvadla a vany můžete vytvořit pastu z octa, sody a pár kapek citrónové šťávy. Výsledek stojí za to! Ocet má skvělé vlastnosti a dokáže téměř nemožné. Rozpouští odolné nečistoty a vodní kámen. Roztok ze soli a octa můžete použít i k pročištění odpadních trubek. Pouze jej na závěr zalijete vařící vodou a kanalizace se perfektně pročistí!

Obklady v koupelně jako nové a třpytící se zrcadlo!

Určitě někdy bojujete v koupelně s nečistotami na koupelnových obkladech. Těch se můžete zbavit kombinací jedlé sody a citronové šťávy. A přidanou hodnotou bude, že vám koupelna bude krásně vonět! Anebo vás snad trápí zrcadlo plné šmouh? Problém vyřešíte snadno roztokem ze dvou lžic octa a půl litru vody. Můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje. Konečně v zrcadle spatříte svůj ostrý odraz!

Fotografie: DepositPhotos

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]