Vytvořte si harmonický a útulný domov bez větších investic

Vytvoření harmonického domova se může zdát velmi snadné. Nastěhuji se, vybalím věci, vymaluji, ozdobím, uklidím a bydlím. Tak jednoduché to však zase není. Ovšem nemusí to být ani složité.

Pokud má zařizování hlavu a patu a dodržíte některé zásady, stane se váš byt či dům útulným místem, kde budete nejen vy chtít trávit spoustu času. Budete se domů vracet rádi a neradi domov opouštět.

Čistota a příjemná vůně

Nepořádek je chaotický a rozptyluje. Při pohledu na poházené věci bude vaše mysl těkavá. Chcete-li docílit harmonie, klidu a pohody, budete muset udržovat doma neustálý pořádek. S tím tedy souvisí i praktické využívání věcí. Přebytek zbytečných krámů na útulnosti nepřidá. Čím méně hloupostí, tím lépe se pořádek udržuje.

Dalším neméně důležitým bodem je vůně. To je něco, co udeří každého do nosu jako první, jakmile otevřete dveře. Vůně a čistota jsou jako nejmilejší vrátní, kteří zvou na příjemný pobyt k vám. Ideální jsou vůně přírodního charakteru – sušená levandule či jiné byliny, cedrové dřevo, esenciální oleje.

Fotografie: Getty Images

Organizujte a zbytečností se zbavujte

Ať už jde o přebytečné vybavení, dekorace či oblečení. Vše, co je jaksi navíc, kazí atmosféru. Pozitivní energii vytvoříte jen tak, když budete mít vše zorganizované a naučíte se zbavovat se zbytečností. To neznamená, že máte vyhazovat rok starý svetr a kupovat si nový. Jednoduše organizujte, plánujte a třiďte pravidelně věci.

Pozor na mrtvé rostliny

Pokojové rostliny jsou nejkrásnější dekorací každého interiéru, ale ty živé, krásné, plné života. Pečujte o své rostliny – setřete z listů prach, zbavte je suchých listů a opatřete jim hezké obaly na květináče. Povadlé a nemocné rostliny mají opačný efekt. Budou z příjemné atmosféry ubírat.

Fotografie: Freepik

Řekněte si o pomoc

Občas je potřeba požádat o pomoc odborníka nebo někoho, kdo to se zařizováním umí. Pomůže vám vše sjednotit a zorganizovat. Designér dokáže proniknout do vašeho stylu a interiér přizpůsobit na míru.

Dotek přírody

Mimo pokojových rostlin by v interiéru neměly chybět prvky přírody: voda, dřevo, kámen, oheň. Umělé květiny nahraďte živými, voda může být v podobě fontánky, oheň nahradí svíčky (nemáte-li krb) nebo různé lucerničky, kamenné obklady jsou bezva, ale ne každý si je může dovolit, tudíž dekorace v podobě kamínků bude dostačující a začlenit dřevo nebude určitě problém.