Osvěžovač vzduchu provoní vaši domácnost. Jaké jsou možnosti při nákupu?

Fotografie: Pixabay

V každé domácnosti, byť je dobře udržovaná a staráte se v ní o pořádek, vzniká velké množství různých pachů, které členy bytu či rodinného domu mohou značně obtěžovat. Účinným řešením k odstranění problému jsou nepochybně osvěžovače vzduchu. Je však nutné zvolit vhodný produkt, aby byl dostatečně efektivní a dokázal příjemně provonět každou místnost.

Sprejové osvěžovače vzduchu

Existuje řada variant, jimiž lze váš domov provonět a zamezit nepříjemným pachům v interiérech domácnosti. Asi nejčastějším produktem je osvěžovač vzduchu ve formě klasického spreje. Výhodou je poměrně nízká pořizovací cena, záleží však samozřejmě na konkrétním typu produktu.

Spreje ale nemusí mít příliš dlouhou účinnost, takže se vůně během několika hodin vytratí a je znovu zapotřebí místnost osvěžit. Na druhou stranu se v obchodech setkáte s takřka nepřeberným množstvím vůní.

Při nákupu si všímejte složení, zejména laciné osvěžovače vzduchu bývají vyrobené z nepříliš kvalitních látek a surovin, což nejen snižuje jejich efektivitu, ale zároveň nepřispívají k vašemu zdraví. Nevýhodou sprejů je obecně fakt, že pachy zpravidla neodstraňují, pouze je překrývají.

 

Gelové osvěžovače

Alternativu ke sprejům může představovat gelový osvěžovač vzduchu. U něho oceníte pozvolné vypouštění svěží vůně, nejde o jednorázový efekt jako u sprejových osvěžovačů. Vyrábějí se hlavně pro využití na toaletách, případně se dají některé modely aplikovat třeba do šatníku, skříní apod.

Vůně do zásuvky

Moderní variantou osvěžovačů vzduchu jsou ty, jež se zapojují do elektrické zásuvky. U nich lze vyzdvihnout vysokou účinnost, jedna náplň navíc obvykle vydrží několik týdnů. Počítejte však přeci jen s vyšší pořizovací cenou oproti sprejům.

Na trhu jsou k dostání osvěžovače vzduchu v mnoha dalších verzích. Jde namátkou o vonné perly, vonné karty či stromečky, apod. Před nákupem si každopádně důkladně pročtěte návod a možnosti použití, abyste posléze nebyli zklamáni.