Oživte interiér venkovského domu nevšedními způsoby

Fotografie: Judith Lajoie

Kanadská architektura je velmi známá nečekanými kombinacemi originálních a moderních řešení s tradičními materiály či motivy. Přesvědčit se můžete i pokud se podíváte na tento velmi strohý venkovský dům, který nabízí nevšední řešení vnitřních prostor, jež se mohou stát zajímavou inspirací pro provedení interiéru chalupy. Pojďme se tedy podívat, jaké prvky vám pomohou modernizovat vaši chalupu, a přitom zachovat její venkovský ráz.

Moderní prvky v interiéru chalupy

Fotografie: Judith Lajoie

Tento kanadský dům je řešen v klasickém venkovském stylu a lokalizován v krásném přírodním prostředí samoty. Do takové lokality se příliš nehodí honosná moderní sídla, ale co dům ztratil na moderním exteriéru velmi rychle dohání interiérem, jehož prvky můžete uplatnit také při vybavování vlastní chalupy.

Fotografie: Judith Lajoie

Dispozice a členění interiéru

Dispozice domu je řešená velmi otevřeně a jednoduše, což je klasická strategie venkovských sídel propojující venkovní prostory s vnitřkem velmi přirozeným způsobem. Kromě rustikálního dřevěného nábytku podtrhávajícího základní venkovský dojem by vás mělo upoutat také členění místností řešeno příčkou s neplněnými otvory, jež prostory jednak opticky člení a současně propojují.

Fotografie: Judith Lajoie

Všude samé dřevo

Venkovský vzhled interiéru je velmi dobře podpořen téměř bez výjimky využíváním dřeva pro všechny pohledové prvky – dřevo je využito nejen jako materiál nábytku, ale také pro obkladové, podlahové a stropní povrchové řešení.

Kombinace bledého a tmavého dřeva prostor velmi dobře vertikálně člení (podlahy jsou tmavé, svislé konstrukce jsou obloženy světlejším odstínem a stropní podhledy zase dřevem s bílým nátěrem) – stoupající trend barevnosti evokuje dojem útulnosti a příjemného mikroklimatu. Dřevo je střídáno keramikou pouze v prostoru kamen, kde je nutné zajistit dostatečnou požární odolnost. Tmavší odstín dřeva je použit také na masivním schodišti s ozdobnými prvky.

Fotografie: Judith Lajoie

Originální dělená okna

Pokud se podíváte na řešení výplní okenních otvorů, zjistíte, že se nejedná o klasická okna s bočním otvíráním, ale okna výsuvná do horní pozice, přičemž statická část je navíc dělená do menších tabulí. Tento typ oken představuje netradiční a velmi pěkný architektonický prvek, jež navíc umožňuje variabilní regulaci větrání. Dělení okenních tabulí je navíc zopakováno na interiérových dveřích, což dodává celému vybavení velmi kompaktní charakter.