Pár přestavěl svépomocí starý statek na krásný domek za pouhé dva roky

Fotografie: Becker Tímea

Někteří lidé náhodou narazí na výletě na svůj vysněný dům, a pokud si to mohou dovolit, tak ho koupí. Jiní k němu přichází úplně jinak. Podívejte se, jak lze starý statek předělat na útulný domov pro svou rodinu.

V domě původně žili prarodiče Tíema Beckera a po jejich smrti ho zdědil. Během následujících dvou let z něj dokázal vytvořit jedinečný domov pro svou rodinu.

Fotografie: Becker Tímea

Interiér i exteriér stihli za dva roky

Statek i přístavek, ve kterém se Beckerovi rozhodli žít, je starý přes 60 lett. Prarodiče ho začali stavět, když byl malému Tímeovi pouhý rok. Dvůr má rozlohu 600 metrů čtverečních a podle majitelů je úžasně prostorný, krásný a plný hroznového vína, které pěstoval již dědeček. Tento dům byl jeho domovem již od dětství, a proto se ho nechtěl vzdát.

Fotografie: Becker Tímea

Náročná stavba

Pár musel opracovat a opravit každou zeď, podlahy a vyměnit dokonce i střechu. Oblast kolem vany byla zvětšena a spíž propojili s kuchyní, takže vznikl mnohem větší prostor.

Fotografie: Becker Tímea
Fotografie: Becker Tímea

Všechny místnosti museli vybetonovat, omítnout a instalovali také podlahové topení. Dále pořídili i nová okna, dveře a celý objekt zateplili. Práce je ale čekala i na pozemku okolo.

Odkaz budoucím generacím

Obrovskou zahradu rozdělili na dvě části, přičemž jednu z nich vydláždili. Rekonstrukce pro ně byla velmi důležitá, protože prarodiče Tímea žili v tomto domě šťastně přes 60 let.

Fotografie: Becker Tímea

Jeho otec, bratr i on zde vyrostli a doufal, že zde vyrostou také jeho děti. Na dům má krásné vzpomínky z dětství a pro svou rodinu má v úmyslu to samé. Tento záměr je rozhodně krásný a stejně zajisté přemýšlí i spousta lidí v Čechách. Zachovávají rodinné domy, dokud to jen jde.

Fotografie: Becker Tímea
Fotografie: Becker Tímea

Mnoho rodin udržuje a i v pokročilém věku rekonstruuje své domy i byty, aby je mohli předat svým potomkům v dobrém stavu. Tak do toho nebudou muset v počátku příliš investovat, budou žít v domě, na který jsou zvyklí od dětství a vychovávat tam své děti. A tak to půjde dál a dál. Takový odkaz budoucím generacím je k nezaplacení.

Fotografie: Becker Tímea
Fotografie: Becker Tímea

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]