Interiéry, kterým vládne cihla a její nezaměnitelné kouzlo

Historická hodnota spojená s cihlami, činí tento dekorativní materiál tak atraktivním a zvláštním. V interiéru existuje několik možností, jak získat vzhled cihlových obkladů/cihlových zdí.

Buď lze použít přímo cihly (a to upravené cihly z nějakých starých staveb, což je asi nejdražší záležitost, pak cihlové pásky (ty mohou být rovněž vyrobeny z pravých cihel nebo imitace) a tapety. Pak tady máme ještě umělohmotné nebo polystyrenové čtverce, které imitují vzhled cihly. Cihlové pásky jsou mnohem tenčí než standardní celá cihla, takže zabírají méně místa. Existuje celá řada cihlového designu v různých barvách a texturách. Ať už zvolíte tu či onu variantu, podle svých možností, pojí se k cihlám magické teplo a nostalgie.

Cihly a jejich kouzlo

Je to způsob, jak přidat eleganci a osobnost i do jinak nudného interiéru. Cihlové obklady lze použít v jakékoliv místnosti. Kam je zkrátka umístíte, vypadají skvěle. V ložnici, kuchyni, jídelně i obývacím pokoji. Moderní interiéry s cihlovou zdí jsou v současné době horkým trendem, který jen tak nezmizí.

Klasická cihlová zeď se hodí do interiéru, který je neutrální a přehledný. Odkrytá cihlová zeď může nabídnout také místo pro vystavení uměleckých nebo rodinných fotografií, kde vynikne jejich kouzlo. Cihly se hodí jak do moderního, tak industriálního interiéru a stejně tak dokáží podpořit atmosféru venkovského a rustikálního interiéru. Chcete-li cihly umístit do moderního interiéru, skvěle se kombinují například s lesklou kuchyňskou linkou.

Použitím cihel můžete vytvořit poutavý design, díky kterému bude místnost zajímavější bez nutnosti dalších dekorací. Pokud se jedná o malý projekt, jako je například oblast kolem krbu, můžete instalovat cihlové pásky i s velmi malými zkušenostmi. Hodláte-li cihlové pásky aplikovat na větší plochu, je lépe mít odborné znalosti a praxi. Případně lze použít tapeta. Dnešní tapety mají velmi realistický vzhled. O tom, zda je lépe použít něco odolnějšího nebo zda stačí jen tapeta, si musíte rozhodnout sami. Kolem zdroje tepla je určitě lépe použít odolný a nehořlavý materiál.

Obrázky: housebeautiful.com