Plánujete rekonstrukci koupelny? Víme, jaké jsou nyní trendy!

Jistě víte, že nejen v oblékání panují jakási pravidla, která určují přední módní návrháři a celebrity, ale také v doplňcích domácnosti a celkově v tom, v jakém duchu by měl dům vypadat. Nikdo nikomu nemůže říkat, jak si dům postavit a nikdo neříká, že byste si měli každý rok podle aktuálních trendů dům přestavovat, ale pokud nevíte, co a jak, nemáte vlastní návrh a nápad, jak by vaše interiéry mohly vypadat, potom není špatné podívat se, co je v módě. My vám dnes poradíme, jak si interiéroví designéři představují ideální koupelnu podle trendů roku 2017.

Příroda vládne i v interiéru

To, že by si lidé měli zvelebit exteriéry, zasadit klidně i pár exotických rostlin, radí zahradní architekti již několik let. Nyní se však příroda dostává i do interiéru. Chcete-li nápad, jak předělat svoji koupelnu, můžete se právě chytit této vize. Vaše koupelna bude mít ve finále zemité zóny, tedy hnědá, šedá, bílá, černá a jejich variace, a hlavními materiály zde budou dřevo a beton.

Bude Vás zajímat: Rekonstrukce koupelny: Fogalerie a inspirace

Tento přírodní styl obkladů je minimalistický a obklady v imitaci betonu lze využít například i v kuchyni. Dřevodekor není možná v koupelně příliš praktický, lze jej proto využít jen na určitá místa, kde se nedostane příliš vlhkosti. Trh je však bohatý a sehnat můžete i obklady imitující dřevo.

Parketový vzor

Jistě si pamatujete podlahy ve starých domech nebo ve velkých tanečních sálech – parkety. Netvrdíme, že byste si měli parketami obložit koupelnu, ale tento „cik cak“ vzor lze napodobit i kachlemi. Charakteristickým prvkem tohoto parketového vzoru potom bude střídání barev – světlé a tmavé. Opět jsou však v kurzu zemité tóny.

Kombinujte, ale nepřekombinujte

V příštím roce se designéři nejspíše „vyřádí“ na mnoha koupelnách a zkombinují v nich mnohé barvy s mnohými vzory. Bude dovoleno míchat dřevo s parketovým – kachlovým obkladem, dovoleno je míchat i všechny odstíny zemitých barev dohromady. V používání jiných barev se však budou držet při zemi. Když už by majitel chtěl něco veselejšího, dají se opět přírodním směrem a zvolí nejspíše zelenou či kovově modrošedou barvu.

Obrázek: pixabay.com