Pojištění domácnosti vám uleví od starostí

Pojištění domácnosti není radno podcenit. Současná nabídka pojištění je ale natolik pestrá a různorodá, že si s výběrem mnoho z vás neví rady a od pojištění domácnosti tak často vzhledem ke své nevědomosti raději ustupují – a to je chyba.

Chcete-li ochránit svůj majetek před živelnými pohromami nebo následky vloupání, pak si přečtěte náš dnešní článek. Společně se podíváme, na co se vztahuje tento typ pojištění, jaká je jeho cena a poradíme vám, jak si mezi různorodou nabídkou vybrat ten nejlepší produkt.

Pojištění domácnosti – jaké škody kryje?

Pojištění domácnosti se vztahuje na vnitřní vybavení domácnosti – nábytek, elektronika – a kryje škody způsobené nejen živelnými pohromami, ale i vloupáním či případnou krádeží. Některé druhy pojištění nabízí i možnost pojistit si sportovní vybavení, oblečení, peníze nebo cennosti a šperky – nabídky se liší vzhledem k pojišťovně. Možností je i pojištění sklepa, půdy nebo garáže.

  • krádež, vloupání, vandalismus
  • vodovodní škody – například prasklé vodovodní potrubí
  • živelné pohromy – povodeň, výbuch, požár, krupobití, pád stromu…

Kolik to stojí?

Cena pojištění domácnosti je různá a liší se vzhledem ke zvolenému rozsahu krytí a pojistné částce. Nepodléhejte pokušení ušetřit a sjednat si co možná nejlevnější pojištění. Mnoho lidí takto uvažuje s vědomím, že se jich žádné katastrofy nebo pohromy netýkají, vybírají levná pojištění a následně spláčou nad výdělkem. Do finální ceny pojištění domácnosti se zahrnuje řada faktorů:

  • hodnota domácnosti
  • hodnota vybavení
  • lokalita
  • zvolená rizika
  • zabezpečení domácnosti proti vloupání

Jak vybrat to pravé pojištění domácnosti?

V první řadě si dobře rozmyslete, na kolik si svou domácnost necháte pojistit. Odvíjejte se od hodnoty veškerého majetku – započítejte jak drahé věci, tak i ty obyčejné. Pamatujte, že pokud nebude výška pojištění odpovídat hodnotě vybavení, nemusí vám v případě škody pojišťovna vyplatit celou částku.

Nerozhodujete se bezhlavě pro první nabídku, na kterou narazíte. Udělejte si čas a pečlivě si projděte veškeré nabídky jednotlivých pojišťoven – s tímto úkolem vám může pomoci online kalkulačka pojištění. Nabídky pojišťoven se liší a to, co nabízí jedna, nemusí nabízet druhá.

Fotografie publikována se svolením Hywards FreeDigitalPhotos.net