Pokojové rostliny, které mají příznivý vliv na kvalitu spánku. Zvolte ty správné a spěte jako nikdy předtím

Fotografie: Freepik

Bohužel mnoho lidí trpí problémy spojené s nekvalitním spánkem. V noci se budí, převalují se a ráno se cítí bez elánu, což se jistě projeví na celém dni. Zabraňte tomu pomocí rostlin.

Každý člověk potřebuje kvalitní spánek. Jde o čas, kdy naše těla nabírají sílu a zotavují se, regenerují se. Jestliže je spánek nekvalitní, jistě se to na vašem zdraví projeví. Zkuste proti špatnému spánku bojovat jednoduchým způsobem. Jediné, co musíte udělat, je dát rostliny do ložnice. Jaké rostliny přispívají kvalitnímu spánku?

Fotografie: Freepik

Levandule

Levandule je používaná již po staletí jako lék proti úzkosti a uvolnění stresu. Proto někteří lidé kapou levandulový éterický olej do aroma lampy krátce před spaním nebo při odpolední relaxaci. Takový olej dokáže uvolnit a také pomůže klidně spát. Jenže olej za malou chvíli ze vzduchu vyprchá, proto bude nejlepší do ložnice umístit květinu levandule.

Aloe vera

Existuje mnoho studií, které ukázaly na příznivý vliv aloe vera. Rostlina během noci dokáže vydat velké množství kyslíku a zvýšení kyslíku během noci může pomoci v boji proti nekvalitnímu spánku i nespavosti.

Fotografie: Freepik

Tchýnin jazyk

Stejně jako aloe, bude tchýnin jazyk vydávat více kyslíku. A to především více v noci než ve dne. Také dokáže zlepšit kvalitu ovzduší, eliminuje nebezpečné toxiny a usnadňuje dýchání. Dejte si například dvě rostliny naproti posteli nebo vedle nočních stolků.

Břečťan

Břečťan neboli Hedera helix je jednou z nejjednodušších rostlin na pěstování. Dokonale zlepšuje ovzduší, absorbuje nebezpečné toxiny, jako je formaldehyd a jiné. Také břečťan může snížit až 94 procent plísní obsažených ve vzduchu. Takže s touto rostlinou se vám bude snadno dýchat. Jestli si vyberete všechny nebo jen jeden druh, záleží na vás, ale jedno je jisté, všechny vám pomohou lépe spát.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]