Nejen bylinky můžete pěstovat v kuchyni. Existují i další květiny, kterým teplo a vlhko nevadí

Ze všech možností designu, které můžete pro svou kuchyni udělat, je přidání řady barevných pokojových rostlin jedním z nejpřínosnějších. V jedné z patrně nejteplejších místností v domácnosti však nemůžete umístit jakoukoliv pokojovou rostlinu a očekávat, že budou dobře růst: některé pokojové rostliny vyžadují vyšší vlhkost, teplo a jiné potřebují zase více světla, chladu apod.

V kuchyni nemusíte pěstovat pouze bylinky, ale i jiné pokojové kytky, které přispějí k ještě větší útulnosti a kuchyni zkrášlí nevídaným způsobem. Pro pokojové rostliny je kuchyně poměrně stresující místo. Je to především kvůli měnící se teplotě a vlhkosti (během vaření, pečení, častému větrání). Nicméně kytky kuchyni příjemně oživí a dokáží navíc snížit i úroveň některých toxických látek v ovzduší. Do kuchyně si rozhodně nepořizujte kytky trnité, jedovaté, opadávající a kytky náchylné na škůdce. Vhodné nejsou ani rostliny s chlupatými listy, které zachytávají nečistoty a hůř se omývají. Dnes se společně podíváme, které kytky lze do kuchyně umístit.

Pelargonie

Snáší bez obtíží i vyšší teploty, má ráda sluníčko a úměrnou zálivku. Hodí se do venkovských, ale i moderních kuchyní. Umístit ji můžete na polici, nábytek či okenní parapet.

Zelenec

Je nenáročná rostlinka, toleruje zanedbávání a bez potíží se přizpůsobí různým podmínkám. Kuchyni krásně osvěží a ozdobí.

Aloe vera

Aloe vera se rovněž dokáže přizpůsobit podmínkám, které panují v kuchyni. Mimo to, že má dekorační schopnosti, má schopnosti i léčit. Ať už popálený prst nebo podpořit trávení.

Břečťan

Rostliny tohoto typu jsou rovněž velmi houževnaté a snesou bezvadně prostředí kuchyně. Je tak všestranný, že může přežít jak v zapařené koupelně, tak ve vyhřáté kuchyni, kde často pečení zvedne teploty výš a vzduch se vysuší.

Kulkas zamiolistý – Zamiokulkas

Je neuvěřitelně tolerantní rostlina k zanedbávání a může se přizpůsobit téměř jakýmkoli podmínkám – od místnosti se spoustou jasného nepřímého světla až po matné a stinné prostory. Zamiokulkas je odolný vůči suchu, což znamená, že jej můžete umístit do rohu vaší kuchyně a zapomenout jej zalít. On vám to odpustí.

Další vhodné rostliny do kuchyně

  • Lopatkovec

  • Voděnka

  • Klívie

  • Vánoční hvězda

  • Filodendron

  • Orchideje

  • Dracéna

  • Bylinky: máta, pažitka, petržel, bazalka, rozmarýn a další

Obrázky: masterclasskitchens, realhomes