Pokojové rostliny, které velmi dobře absorbují vlhkost a jsou tak ideální volbou pro koupelnu

Fotografie: Unsplash

Interiérové rostliny s velmi dobrou absorpcí vlhkosti, které se velmi dobře hodí do koupelny nebo podobných místností.

Rostliny patří mezi dokonalé prvky jak do zahrad a záhonků, tak do domácností, které nejenom krásně doladí, ale dodají jim také ten pravý šmrnc a příjemnou energii, čímž celou místnost správně zútulní. Vždy je však dobré rostliny správně vybrat podle vašich možností jak na péči, kterou jim můžete poskytnout, tak na podmínky, v nichž budou. Je však mnoho různých druhů, které jsou nenáročné a dobře snášejí i těžší podmínky, jaké vládnou například v koupelně nebo kuchyni.

Správný výběr rostliny

Výběr rostliny je velmi důležitý zejména proto, aby pobyt ve vaší domácnosti ve zdraví přežila a mohla hezky prosperovat. Vždy je tedy nejlepší přečíst si před samotným výběrem informace o rostlině a podmínkách jejího pěstování. Některé jsou totiž teplomilné, jiné mají raději chladnější vzduch, další potřebují více zálivky, a některé jsou univerzálnější a přežijí i v podmínkách, v nichž by se jiným příliš nedařilo.

Lopatkovec

Tato krásná zelenolistá rostlinka patří přímo mezi ty vlhkomilné, takže se jí bude v takových podmínkách jistě dařit. Možná až natolik, že vás potěší svými okouzlujícími bílými květy. Důležité je však dbát také na dostatečný přísun slunečních paprsků a zálivky, kterou tato rostlinná kráska potřebuje. Pokud tedy máte v koupelně okno s parapetem nebo jiné slunné místo, bude to ideální volba.

Fotografie: Unsplash

Chamaedorea

Tato rostlinka z rodu palmovitých si vás určitě získá nejen svým malým a roztomilým vzhledem, ale také díky své naprosté nenáročnosti. Stačí ji totiž pouze kousek slunečného místa, méně častá zálivka a občasné hnojení. Díky jejímu exotickému původu se ji však bude dařit také v místnosti s vyšší vlhkostí, jako je například právě koupelna.

Břečťan

Břečťan se obecně řadí mezi velmi nenáročné a odolné rostlinky, které si umí poradit s nejednou nepříznivou situací. Jinak tomu není ani v domácích podmínkách, ve kterých dokonale odolávají i vlhkým podmínkám nebo častým změnám teplot a výparům ve vzduchu, jako tomu je v koupelně nebo kuchyni. Navíc jejich drobné lístky působí opravdu hezkým a vkusným dojmem, který krásně doladí jakoukoliv místnost.

Fotografie: Unsplash

Kapradiny

Kapradiny patří mezi rostliny, které lze pěstovat jak venku, tak ve vnitřních prostorách, a díky své odolnosti a nenáročnosti se stávají čím dále, tím oblíbenější u mnoha lidí. V přírodě se s nimi můžeme střetnout například v lesích, odkud jsou skvěle uzpůsobeny pro vlhčí podmínky a spíše stinnější místo. Záleží však na konkrétním poddruhu.

Fotografie: Unsplash

Šplhavnice

Dalším téměř hotovým nezmarem, který přežije snad cokoliv je šplhavnice. Tato rostlinka, jak už název napovídá, patří mezi pnoucí druhy, které umí dosáhnout nevídaných délek. Má ráda pravidelnou zálivku a jinak je naprosto nenáročná a vhodná jak do suššího, tak vlhčího prostředí, kterému se díky své flexibilitě dokonale přizpůsobí.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]