Pokojové rostliny pro začátečníky či zapomnětlivé pěstitele, které přežijí téměř cokoliv

Toužíte mít doma pokojové rostliny, ale zároveň vás odrazuje nutnost pravidelné péče? Tak zkuste tyto, o které se starat téměř nemusíte. Jde o velmi odolné druhy, které mají jednu velkou výhodu. I když se na ně klidně delší dobu kašle, tak neuvadnou a stále vypadají dokonale. O jaké se jedná?

Rostliny žijící ze vzduchu

Pod tímto označením se dá najít celá řada zcela unikátních rostlin, které mohou i zajímavě vypadat. K jejich pěstování skutečně stačí jen to, abyste je jednou za dva týdny na chvíli namočili do vody. Jinak je můžete nechat kdekoliv a ani nepotřebujete květináč s hlínou. A přesto budou růst a budou skvěle vypadat.

Pavoučí květina

Pod tímto názvem najdete nenáročnou rostlinu, která se také hodí mezi ty pokojovky, které nevyžadují nijak náročnou péči. Nejlépe se jí daří tam, kde je vyšší vlhkost. Nepotřebují ani dostatek světla, ani každodenní přísun vláhy. Zalít ji stačí až ve chvíli, kdy zemina zcela vyschne.

Aloe vera

Patří mezi nejznámější pokojové rostliny, a to hlavně díky svým léčivým účinkům. Pokud ji plánujete pěstovat také pro její krásu, budete to mít velmi jednoduché. Neměla by mít přímé světlo, měla by mít dostatečně velký květináč a zalévat byste ji měli až ve chvíli, kdy bude zemina zcela suchá. A budete zírat, jak se jí bude dařit.

Crassula podlouhlá

Možná že tento název slyšíte poprvé. Až ale zjistíte, jaká pozitiva tato unikátní rostlina má, garantujeme vám, že si ji pořídíte. Také patří mezi pokojové rostliny, které skvěle vypadají a nevyžadují žádnou zvláštní péči. Řadí se do kategorie sukulentů, což dává tušit, že zalévání nemusí být nijak pravidelné. Stačí jí vodu dodat jednu za čas. A to stejné platí i o hnojivu.

Bokarnea tlustokmenná

I tady si možná nebudete jisti, co za rostlinu máte na mysli. Od pohledu ji ale velmi dobře znáte, jelikož vám bude připomínat palmu. Když má během dne zhruba 5 hodin světla, a zaléváte ji maximálně jednou za tři až čtyři týdny, tak si můžete být jisti tím, že má tento druh pokojové rostliny vše, co ke svému životu potřebuje.

Tchýnin jazyk

Tuto rostlinu zná každý jak podle názvu, tak podle vzhledu. To, že byla v minulosti v domácnostech tak populární, nebylo spojeno s tím, že snad měla narušovat rodinné vztahy. Byla populární proto, že péče o ní nebyla nikdy nijak náročná. Zalévat stačilo, když úplně vyschla a k růstu nepotřebovala ani přímí světlo. A k hnojení stačil univerzální substrát, v době vegetačního období.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]