Izolepa jako poznávací znamení: Zloději ji nalepí na zámek u dveří a později zjistí, zda je byt vhodný k vloupání

Fotografie: Depositphotos

Domov by měl být bezpečné místo plné srdci drahých předmětů a drahocenných vzpomínek. Někdy se ho však snaží poškodit narušitelé. Takto si zloději začali značit byty. 

Přestože by nikde nemělo být bezpečněji než doma, může se stát, že se váš byt či dům stane snadným terčem pro zloděje. Abyste případnému vloupání předešli, můžete nainstalovat bezpečnostní systém, nebo vyzkoušet některý z triků, kterými je v jejich záměru odradíte. V žádném případě na dlouhou dobu neopouštějte svůj domov, aniž byste ho před odjezdem zajistili proti vloupání.

Zloději přišli s dalším trikem, jak si vytipovat cíl

V nedávné době se ukázalo, že zloději vymysleli další mazaný způsob, pomocí kterého si ověří, která nemovitost může jít snadno vykrást. Aby si vyhlédnutý byt ověřili, používají k tomu obyčejnou lepicí pásku. Pomocí lepicí pásky zjišťují, zda jsou domy prázdné, nebo do nich pravidelně někdo vstupuje. Stačí, když páskou přelepí klíčovou dírku a jakmile se vrátí, kontrolují, zda je zámek stále přelepený, či je páska poškozená nebo odstraněná. Pokud je páska neporušená, mohou pokračovat ve svém záměru.

Nechávat prázdné byty se nevyplácí

Dlouhodobě opuštěné byty a domy zůstávají v případě, že jejich majitelé odjeli na dovolenou, nebo je nemovitost součásti pozůstalosti a čeká, až se věci ohledně závěti dořeší. V každém případě je nebezpečné nechávat domácnost bez dozoru a bez kontroly po delší dobu. Naštěstí tomuto můžete jednoduše předejít. Nejenže tím odradíte zloděje, ale navíc budete mít jistotu, že po návratu z dovolené bude vše v pořádku.

klíč zámek detail
Fotografie: Pixabay

Ochraňte svůj domov před nezvanými hosty

Před vloupáním může zloděje odradit kamera monitorující vstupní vchod. Pokud i přesto bude ve své činnosti pokračovat, můžete mít doma zapnutý alarm, nebo nastaven štěkot psa, který by zloděje mohl vyděsit a zahnat. Pokud můžete, požádejte souseda či někoho blízkého, aby vám pravidelně chodil dům nebo byt kontrolovat. Může to spojit se zaléváním květin a výběrem poštovní schránky.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]