Bezpečný spánek v hotelovém pokoji? Důmyslný trik vám může zachránit život

Fotografie: Freepik

Bojíte se při spaní v hotelu, že dovnitř někdo přijde a okrade vás? Vytvořte si jednoduchý improvizovaný alarm, který vás upozorní na případného vetřelce kdykoliv.

Každé spaní v cizím prostředí je svým způsobem rizikové a projeví se to na snížené kvalitě odpočinku. Zároveň jsou však některé hotely rájem pro zloděje, kteří se v noci vkradou do pokoje a ukradnou cennosti. Pokud se přesně něčeho takového bojíte, zkuste si vytvořit jednoduchý, ale zároveň skvěle fungující alarm pro zahnání nezvaných hostů a zároveň i vaše upozornění, že se něco děje. Potřebovat k tomu budete jenom obyčejné skleničky.

Fotografie: Freepik

Bezpečný spánek v hotelu není samozřejmost

Ne každý hotel je bezpečný, což se může projevit i na obavách o vlastní bezpečnost či obavy o ukradení věcí. Z toho důvodu se vyplatí věnovat trochu času a úsilí pro vytvoření vlastního alarmu. Nebojte se, nemusíte s sebou vozit speciální přístroje, ale bohatě postačí obyčejná sklenička, kterou umístíte na kliku. Jak to celé funguje?

Jak si vytvořit jednoduchý hotelový alarm

Pro vytvoření jednoduchého hotelového alarmu využijete jednu či dvě skleničky. Jednu z nich jednoduše umístěte přímo na kliku. Jakmile by se někdo pokoušel kliku otevřít, sklenička se sklouzne dolů, spadne a zvuk rozbíjejícího se skla vás probudí.

Kromě toho navíc může i rovnou odstrašit případné nezvané návštěvníky, kteří s něčím takovým rozhodně nebudou počítat. Tento způsob ale bude fungovat hlavně u kliky, která je dostatečně dlouhá, aby se na ní dala zavěsit sklenička, která zde bude držet.

Fotografie: Freepik

Samozřejmě existují i jiné alternativy, které se po pádu hned nerozbijí. Na kliku tak můžete zavěsit například klíčenku, nějakým způsobem umístit mince či cokoliv jiného, co po pádu vydá potřebná hluk pro vystrašení zloděje a vaše probuzení. Uvidíte, že s tímto trikem bude váš spánek mnohem příjemnější.

Zdroj: TheSpruce

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]