Pořiďte si pokojové rostliny, které přitahují pozitivní energii do domácnosti

Fotografie: Freepik

Pozitivní energie a rostliny jdou podle feng shui ruku v ruce. Díky této vědě můžete ve svém domově navodit pozitivní energii i s pomocí pokojových květin.

Podle feng shui existují rostliny s pozitivní energií. Obvykle je tato energie určena tvarem listů nebo způsobem jejich růstu. Zatímco některé na nás působí uklidňujícím dojmem, jiné mohou být značně zneklidňující až agresívní. Je jasné, že rostliny s negativní energií budou ty, které na nás působí právě agresivně.

Energie chi

Tato energie je obsažena ve všem kolem nás – ve vodě, zvířatech, rostlinách či dokonce ve větru. Jedná se o univerzální životodárnou energii. Nejvíce této energie je obsaženo v kvetoucích a velkých rostlinách. Čím plnější je tvar rostliny a čím uspořádaněji rostlina působí, tím se v její společnosti lépe cítíme – obsahuje pozitivní energii. Aby rostliny mohly dodávat pozitivní energii, musí být silné a zdravé a hlavně: musí být pěstovány s láskou!

Fotografie: Freepik

Rostliny s pozitivní energií

Pokud kupujete do svého interiéru novou pokojovou rostlinu, zaměřte se na to, jestli pro ni máte vhodné podmínky. Řiďte se vlastní intuicí – pokud na vás rostlina působí uklidňujícím dojmem, bude vám předávat pozitivní energii. Ostny a špičaté listy obvykle působí velice agresivně a tudíž budou zdrojem negativní energie. Níže už uvádíme seznam rostlin, které se obecně považují za ty, které nosí pozitivní energii.

Tlustice

Tlustice má synonymy „strom štěstí“ nebo také „strom peněz“. Listy této rostliny totiž připomínají mince: jsou zaoblené a velmi masité. To zkušeným pěstitelům napovídá, že je v nich kumulována voda, takže rostlina zvládne i delší období sucha. Pochází se střední Afriky a patří mezi sukulenty, proto jí od března do srpna dopřáváme dostatek slunce, hojnou zálivku a jednou za měsíc i hnojivo pro sukulenty. Mimo období vegetace – tedy od konce srpna až do února – zimujeme rostlinu při teplotách do 10 °C (pozor ale na mráz), nehnojíme a zaléváme velmi střídmě.

Fotografie: Freepik

Maranta

Listy této rostliny jsou opravdu nádherné: vypadají, jako by je namaloval akademický malíř. Jedná se o tropickou rostlinu, která potřebuje dostatek vlhkosti. V létě stříkejte listy rostliny denně, v zimě dvakrát týdně. Pomůže, když rostliny postavíte na misku, kterou jste naplnili oblázky a zalili vodou. Výhodou je, že tato rostlina nevyžaduje moc světla, avšak v zimě se vyplatí vystavit ji světlu. Zálivku provádíme v létě asi třikrát týdně, v zimě jen jednou za týden. Bílé květy se objevují v případě ideálních podmínek, a to v létě. Tato rostlina nesnáší průvan.

Violka alpská

Pěstování této rostliny není nijak jednoduché – je citlivá na průvan, topení, cigaretový kouř i vysoké teploty (v zimě si libuje při 10 až 12 °C). To je důvod, proč ji pěstujeme jako rostlinu na jednu sezónu.

Zdroj: GardeningKnowHow

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]