Porovnejte si hypotéky online a ušetřete

Málokdo z nás má dostatek finančních prostředků, aby byl schopen hradit pořízení bydlení z vlastních zdrojů. Nabízí se řada finančních produktů, jimiž lze nákup pozemku, nemovitosti či rekonstrukci financovat. Na špici se stále drží hypotéka jako nejvýhodnější způsob financování. Jak postupovat při jejím sjednání?

Pečlivě vybírejte

Zde více než jinde platí, že byste neměli skočit hned po první nabídce. Hypotéku splácíme řadu let, proto bychom měli investovat dostatek času pro výběr té nejoptimálnější. Jak na to? Srovnání nezabere více jak 2 minuty času, a ještě k tomu ani nevytáhnete paty z domu. Stačí navštívit internetový srovnávač Ušetřeno.cz. Zde se nachází hypotéka online, ale též porovnání energií, pojištění, půjček, běžných účtů, kreditních karet, mobilního internetu a tarifů atd. Vrátíme-li se ke srovnání hypoték, v první fázi je třeba vyplnit jednoduchý formulář. V něm zadáte cenu nemovitosti, výši hypotéky, dobu splatnosti a orientační měsíční splátku. Můžete také využít funkci hypoteční kalkulačka.

Co se bude dít dál?

Během okamžiku se ukáže nejvýhodnější nabídka včetně úrokových sazeb a RPSN. Zajímají-li vás nabídky všech bank, potvrdíte patřičné tlačítko. Zobrazí se přehledný seznam finančních produktů více než 10 bank, u nichž si jednoduše a rychle porovnáte všechny důležité parametry. Po výběru optimální nabídky zadáte kontaktní údaje. Ozve se vám finanční poradce, aby s vámi dořešil detaily hypotéky. Připraví vám hypotéku na míru vašim potřebám a postará se o administrativu, aby se předešlo zbytečným chybám.

Máte specifické požadavky?

V případě, že jste v minulosti uzavřeli hypotéku za nepříliš výhodných podmínek, nabízí se řešení, jak z toho ven. I zde vám pomůže finanční poradce, jenž poradí ohledně refinancování hypotéky. Další variantou je americká hypotéka, jež je neúčelovým úvěrem, a tudíž ji můžete čerpat téměř na vše.